פרויקטור הקורונה מציע: קניונים וחדרי כושר ייפתחו בעוד שבועיים עם תו ירוק - 0404
פרויקטור הקורונה מציע: קניונים וחדרי כושר ייפתחו בעוד שבועיים עם תו ירוק יונתן סינדל, פלאש 90

פרויקטור הקורונה מציע: קניונים וחדרי כושר ייפתחו בעוד שבועיים עם תו ירוק

פרויקטור הקורונה פרופ' נחמן אש הציג הערב (שלישי) בפתח ישיבת הקבינט את המתווה שלו, שלפיו קניונים וחדרי כושר ייפתחו בעוד שבועיים עם תו ירוק. "האור בקצה המנהרה קיים, אבל זה תלוי מאוד בהתנהגות זהירה של כולנו. נדרשת סבלנות, כדי שנוכל לעמוד במדדים", אמר אש.

בהתאם, טרם הישיבה, הודיע שר האוצר ישראל כ"ץ: "בדקות הקרובות אכנס לישיבת קבינט הקורונה, שם אחזור על הצעתי לאפשר את חזרת המשק לפעילות באמצעות השימוש בתו הירוק. זוהי הדרך הבטוחה ביותר, שתאפשר למחוסנים, מחלימים ונבדקים צעירים פעילות חופשית במגוון רחב של תחומים ובהם מסחר, הסעדה, תיירות, ותרבות".

שר החינוך יואב גלנט אמר בישיבה כי "כולנו מחכים לרגע שהתלמידים יחזרו ללמוד". לדבריו, "יש לנו עלייה של 80% בפניות של תלמידים למרפאות בריאות הנפש, עלייה של 200% במספר התלמידים שסובלים מחרדה ודיכאון, עלייה של 100% בפגיעה ברשתות החברתיות, אלימות במשפחה ותופעות נוספות. זה מה שמדאיג אותי ביותר".

שר החינוך הוסיף: "שני נושאים שצריכים להחזיר למסלול הם תחושת מסוגלות וביטחון עצמי של התלמיד, ודבר נוסף זה להקנות ידע. צריך להחזיר את מערכת החינוך למצב מלא, ואז נוכל לתקן את הנזק שנעשה בתוך שנה, ואולי רק בסופה. משרד החינוך צריך לקבל עדיפות על פני סקטורים אחרים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]