קביעת היועמ"ש: גנץ לא מוסמך להחליט על סגירת גלי צה"ל בתקופת הבחירות - 0404
קביעת היועמ יונתן סינדל, פלאש 90

קביעת היועמ"ש: גנץ לא מוסמך להחליט על סגירת גלי צה"ל בתקופת הבחירות

היועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט קבע היום (שלישי) כי שר הביטחון בני גנץ אינו מוסמך להחליט על סגירת תחנת גלי צה"ל בתקופת הבחירות.

עפ"י עמדתו של מנדלבליט, המלצות ומסקנות בחינת עתידה של התחנה הצבאית לא יחייבו את שר הביטחון הבא.

בעבר אמר גנץ בנושא: "ההחלטה שקיבלתי בהמלצת הרמטכ"ל היא עניין ערכי ולא תקציבי. התקשורת החופשית בישראל היא חשובה מאין כמוה, ואמשיך להגן עליה ולדאוג לעצמאותה, אולם קיום תחנה צבאית בצה"ל אינה סבירה בעת הזו.

קבעתי כי לובשי מדים לא יעסקו בפוליטיקה בשום תפקיד, זהו דבר בלתי מתקבל על הדעת הסותר את ערכי צה"ל, את היושרה המתחייבת ואת ההתנהלות התקינה. אני מוקיר את גל"צ ואת תרומתה לתקשורת הישראלית, ולמגוון הדעות והקולות בתקשורת, ונכון יהיה למצוא אפיק אחר להמשך פעילותה".

גלי צה"ל הגיבה אז להודעת שר הביטחון: "גלי צה"ל המציינת 70 שנה היא נכס צאן ברזל בתרבות ובחברה הישראלית. גלי צה"ל היא בית לחיילים, בית ליצירה הישראלית, לתרבות ולאמנות, בית לאינספור עיתונאים מצוינים. גלי צה"ל היא בית לדמוקרטיה הישראלית ופרח מוגן, שעליו יש לשמור מכל וכל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]