נעצר אדם שהתחזה לרופא וביצע טיפולים אסתטיים בהזרקה בניגוד לחוק - 0404
נעצר אדם שהתחזה לרופא וביצע טיפולים אסתטיים בהזרקה בניגוד לחוק משרד הבריאות

נעצר אדם שהתחזה לרופא וביצע טיפולים אסתטיים בהזרקה בניגוד לחוק

בפעילות משותפת שנערכה ע"י האגף לאכיפה ופיקוח במשרד הבריאות יחד עם מרחב ירקון במשטרת ישראל נעצר אדם בשם אורן כחולי, אשר על פי החשד התחזה לרופא וביצע טיפולים אסתטיים בהזרקה בניגוד לחוק. כחולי, המנהל את המרפאה בשם PRAIUM Medical Solutions, הציג את עצמו כד"ר המאבחן ומטפל במגוון מחלות כרוניות ואקוטיות בשיטות ייחודיות. כחולי אינו מחזיק ברישיון רופא או מקצועות רפואיים אחרים ועל פי החשד עסק ברפואה, בין היתר, בתחום האסתטי תוך רמייה והטעייה של הלקוחות.

על פי החשד התבצעו במרפאה הזרקות של תכשירים שונים מסוג בוטוקס, כגון Xeomin – Dysport המכילים את הרעלן בוטליניום טוקסין (BOTULINUM TOXIN A). בנוסף, נתפסו במרפאה ציוד רפואי, זריקות רבות המכילות חומצה היאלורונית, לידוקאין, סטרואידים ועוד'. החזקה ושימוש במוצרים אלו מותרת רק במרפאות רפואיות שנרכשו כדין מחברות תרופות. נתפסו במרפאה זריקות והחומרים נוספים שלא היה עליהם כל כיתוב ובשלב זה לא ניתן לדעת באיזה חומרים מדובר.

החשוד נעצר במהלך הטיפול במרפאתו ברחוב הברזל 15 ברמת החייל בתל אביב בפעילות יזומה על ידי משרד הבריאות. תכשירים נתפסו והוחרמו ע"י משרד הבריאות. כל החומרים שנתפסו מועברים למעבדות משרד הבריאות לבדיקת תכולתם. בנוסף לכך התברר כי ביום המעצר, כחולי היה אמור לשהות בבידוד בביתו, אך הפר את הוראות הבידוד ושהה במרפאתו וזאת בניגוד להנחיות של משרד הבריאות.

משרד הבריאות והמשטרה מסרו כי הם "רואים חומרה מצב בו אדם ללא הכשרה רפואית או ידע מתאים מתחזה לרופא ועוסק בהזרקות של תרופות תוך כדי סיכון בריאות הציבור. שימוש בתכשירי הבוטילינום טוקסין ובייחוד כאשר נעשים באופן לא מפוקח עשויים לחשוף ביתר שאת את החולה למגון תופעות לוואי כגון חולשה כללית, שיתוק עצבי, ופגיעה מסכנת חיים ביכולת הבליעה והנשימה". החשוד נעצר בחשד לעבירות זיוף, מרמה והתחזות והפרת בידוד.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]