האיץ, עלה על דוקרנים וברח: כך הצליח הגנב הבדואי לפרוץ לנבטים - 0404
האיץ, עלה על דוקרנים וברח: כך הצליח הגנב הבדואי לפרוץ לנבטים

האיץ, עלה על דוקרנים וברח: כך הצליח הגנב הבדואי לפרוץ לנבטים

לאחר שאמש הצליח גנב רכב בדואי להיכנס לתוך בסיס נבטים שבנגב בעודו נמלט מהמשטרה, היום (שני) פורסמו ממצאי התחקיר הראשוני בצה"ל. הוא נהג במהירות לכיוון הבסיס, וניצל את העובדה שהשער נפתח בעקבות יציאת רכב אחר. כשנתקע בדוקרנים, יצא מהרכב בריצה לתוך הבסיס – ונמלט ממנו מספר דקות לאחר מכן בטיפוס על הגדר.

רגעים לאחר שפרץ לבסיס, רכב משטרה פתח במרדף אחריו. במקביל כוחות אבטחה נשלחו להגן על הנכסים של הבסיס. הכוחות חיפשו אחר הנהג מספר שעות, מבלי לדעת שיצא מהבסיס. רק ב-3:00 לפנות בוקר, כשנמצאו על גדר המערכת אוזניות ובגדים שככל הנראה שייכים לו – כוחות הביטחון הבינו שזו הנקודה שבה יצא מהבסיס, ושאינו נמצא כבר בתחומיו. המצלמות שעל הגדר לא כיסו את הנקודה שממנה נמלט.

מבחינת מסקנות, הקפצת כוחות התגבור להגן על הנכסים בנקודת הזמן הזו הייתה נכונה. ואולם, עצם זה שהגנב הצליח להיכנס לתוך תחומי הבסיס ולצאת מבלי שהצליחו לשים עליו יד – זו תקלה. בשל כך, ייבדקו כל מעגלי האבטחה בבסיס מחדש. מפקד הבסיס אמר בשיחות שהוא זה שאחראי על האירוע, ושהמאבטחים היו בסדר.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]