ועדת הכלכלה אישרה: התחבורה הציבורית תחזור למתכונת של 75% תפוסה - 0404
ועדת הכלכלה אישרה: התחבורה הציבורית תחזור למתכונת של 75% תפוסה עמוס בן גרשום, לע״מ

ועדת הכלכלה אישרה: התחבורה הציבורית תחזור למתכונת של 75% תפוסה

ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ יעקב מרגי, אישרה היום (שני) את תיקון תקנות הגבלות הפעילות בתחום התחבורה והאריכה את תוקפן של ההגבלות הקיימות כיום ב-28 ימים נוספים, עד 6 במרץ 2021. במסגרת התקנות אישרה הוועדה לחזור לשיעור התפוסה המותר לפני הסגר – של 75%. כמו כן אושר לאפשר לנוסע שמתנייד בכסא גלגלים ויושב במקום המיועד לכך להשתמש בתח"צ גם מעבר למגבלת התפוסה.

בפתח הדיון שאל היו"ר מרגי את נציגי משרד התחבורה האם בתקופת הסגר אכן הייתה אכיפה של שיעור התפוסה, שעמד על 50%, והעיר כי היו מקרים בהם הדבר לא נאכף. ח"כ טלי פלוסקוב ציינה כי ועדת העבודה, הרווחה והבריאות ממתינה לאישור התקנות הללו, על מנת לאפשר שימוש באוטובוסים לא נגישים לצורך תגבור נסיעות בין עירוניות, על מנת לוודא שבעלי המוגבלויות לא יפגעו.

נציגת נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, עו"ד מיכל שיק הר טוב, אמרה כי אם לא יאפשרו גם למלווה לעלות יחד עם בעל המוגבלות לא תהייה משמעות להחרגה. היו"ר מרגי הזכיר כי אין בסמכותה של הוועדה לתקן את התקנות בדיון, וקרא למשרד התחבורה לתקן זאת בפעם הבאה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]