פרקליטו של שאול אלוביץ': "״בני האצולה״ בפרקליטות עושים דין לעצמם. התיק פשוט לא בשל" - 0404
פרקליטו של שאול אלוביץ': פלאש 90

פרקליטו של שאול אלוביץ': "״בני האצולה״ בפרקליטות עושים דין לעצמם. התיק פשוט לא בשל"

פרקליטיהם של בני הזוג אלוביץ' טענו היום בבית המשפט, במהלך הדיון בתיקי רה"מ נתניהו, כי התביעה מערימה קשיים ולא מוסרת מסמכי חקירה רלוונטים ובכך מקשה על עבודתם. לטענת פרקליטי הזוג אלוביץ', בשל התנהלות זו של הפרקליטות יש לדחות את הדיונים ולתת להם זמן נוסף להיערך להמשך המשפט.

עו״ד ז׳ק חן, פרקליטו של שאול אלוביץ׳: ״כל הדיון בשאלות שדנים בהן היום התקיים באוגוסט. כשרצינו לשרטט את דרכנו, שמקדמת את האינטרס הציבורי ושל של זכויות הנאשמים. ביקשנו שלוש פעמים שלא יתחילו בתיק הגדול אבל התביעה אמרה כאן שהיועמ״ש אמר שהוא מתחשב במצוקתם של עדי המדינה ולכן יש להתחיל עמם אבל זה מחייב היערכות מתאימה, לא יכול להיות שדוחקים בנו ומאיצים בנו, ולכן עוד באוגוסט הגשנו בקשה בדיוק בנושאים של היום.

לעניין סדר הבאת העדים המאשימה עשתה דין. קיבלנו ״קבוצות״ עדים ולא סדר עדים. עד היום לא קיבלנו את החוקרים שישובצו בקבוצה הראשונה. אני 30 שנה במקצוע מעולם לא ראיתי שהתקיים הליך במגה תיק כזה שלא מקבלים רשימה מסודרת של מוצגים ומסמכים. אם התביעה לא יודעת היום איזה מסמכים נוספים בדעתה להציג לעדים במשפט הזה, איך אפשר לבקש מאיתנו להיות מוכנים בצורה כל כך לא בשלה?

להגנה במשך שנה אין יום ואין לילה – כדי להתמצא בחומר. כמה נאבקנו ונאלצנו להיאבק כדי לקבל כל פסיק בתיק הזה. לא הייתה לנו אף בקשה מיותרת. היינו צריכים להגיע לעליון, ולמחוזי, וספגנו הערות, וכשאנחנו מגיבים בחריפות, אסור לנו להגיב ל״בני האצולה״ האלה (בפרקליטות) שעושים דין לעצמם, מוציאים מה שהם רוצים ואח״כ אנחנו צריכים להיאבק איתם חודשים כדי לקבל מה שאמורים לקבל מלכתחילה. התיק פשוט לא בשל. אנחנו חודשים נאבקים על חומר, ומכינים טענות מקדמיות ולכן כדי לקדם את ההליך, ולהחזיר אותו למסלול הנהוג בתיקים כאלה, אני מבקש לקבל תיק מוצגים, ולאחר מכן לקיים דיון לפי סעיף 144 ולפי הוראת נשיא בית המשפט העליון משנת 2014 (נוהל שמבחין בין תיקים גדולים וקטנים, בין תיקים מסוגים שונים) ולדון בשאלות אם אפשר לוותר על עדים וכו׳.

הם בחרו להתחיל ב-4000 ואתם מכותבים להתנהלות שלהם. הוכח שאם אנחנו לא עושים את זה עכשיו זה יעלה בהרבה מאוד ימים אחר כך. אנחנו לא מבקשים טובה, זה החוק. הכי חשוב זו הגינותם של דברים. אנחנו גם משתוקקים לצעוד קדימה. אני לא אהיה שמן בגלגלי המכונה. אנחנו לא משחקים משחקים, אנחנו עובדים״.

עו״ד מיכל רוזן עוזר: ״המאשימה מערימה עלינו קשיים. כשהעלנו טענה לגבי תמלילים מתוקנים המאשימה אמרה – אנחנו לא חייבים לתת לכם ניירות עבודה. בית המשפט העליון קבע כי עליהם לתת את התמלילים. אנחנו משחיתים זמן על כל זה במשך חצי שנה. אתמול קיבלנו מכתב – שלפיו יש רק תמליל אחד, שהתביעה תיקנה אותו. כל מה שנאמר לבתי המשפט, אז אני שואלת – אי אפשר היה להגיד את זה לפני חצי שנה? עברנו 3 ערכאות, אי אפשר היה להגיד לנו את זה אז? אני אומרת – אנחנו בתיק הזה באנו לעבוד לילות כימים.

לא ביקשנו פעם אחת דחיה למועד דיון, אך לא פעם אחת, אבל אנחנו צריכים שיתנו לנו זמן להקים קו הגנה ראוי ללקוחות שלנו. אנחנו צריכים שלא יתישו אותנו בהליכי סרק. גם הטלפון הנייד של ישועה זה עוד דוגמה. אם הייתה אומרת התביעה ׳אין עוד תמליל כזה׳ אבל מעולם לא עלה על דל שפתותיהם לומר את זה בהתחלה. זה ממש נראה כאילו מישהו יושב וצוחק עלינו – אותנו זה לא מצחיק.

אני לא יודעת לנהל ככה תיק וללקוחה שלי מגיע לה שתהיה לה הגנה. התיק הזה צריך להתנהל לא במירוץ וגם לא בעצלתיים. אלא כמו שהוא אמור להתנהל. שינתן לנו הזמן לעבור על זה וינתן לנו הזמן להתכונן לזה. כל המצג כאילו מה שמתנהל עכשיו הוא כמקובל, לא – זה לא מקובל בכלל״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]