על רקע לאומני: רכב של יהודי הוצת ברמלה - המשטרה לא טרחה לבדוק את מצלמות האבטחה - 0404
על רקע לאומני: רכב של יהודי הוצת ברמלה – המשטרה לא טרחה לבדוק את מצלמות האבטחה

על רקע לאומני: רכב של יהודי הוצת ברמלה – המשטרה לא טרחה לבדוק את מצלמות האבטחה

חברי הגרעין התורני ברמלה ממשיכים לסבול מטרור והתנכלויות מצד ערביי רמלה ולוד וזאת במטרה לסלקם מהאיזור. לפני שבוע וחצי הוצת רכבו של יהודי נוסף והתושבים טוענים כי המשטרה לא עשתה עד כה שום פעולה על מנת לתפוס את המצית. 

תושבים באיזור מדווחים על שורה ארוכה של אירועים לאומניים כלפי יהודים ברמלה ובלוד בשנים האחרונות. לפני כחודשיים הוצתו 12 כלי רכב ושלוש משאיות של יהודים ברמלה ובלוד ונער יהודי, כבן 13, הוכה. יהודי תושב השכונה מסר לחדשות 0404 כי למרות אירועי האלימות הלאומניים של הערבים בעיר "אנחנו נמשיך לקיים את שגרת חיינו, לגדול ולהתפתח ולא ניתן לפורעים לשבור את רוחנו".

ההצתה האחרונה אירעה ביום רביעי, ה-27.1 בשעה 22.00 בלילה. דביר קולא מהגרעין התורני מרמלה, אשר רכבו הוצת, מספר כי ילדיו הקטנים ישנו בשעה שנשמע פיצוץ מחוץ לביתם ובעקבות כך נשרף רכבם כליל.

יותר משבוע חלף מאז המקרה אך לטענת התושבים לא נעשתה כל פעולת חקירה ואפילו לא בדיקה פשוטה של איסוף מצלמות האבטחה המוצבות באיזור.

בעקבות האירוע ובעקבות אי המענה מצד המשטרה פנה חבר הגרעין התורני ברמלה, דביר קולא, במכתב לשר לביטחון הפנים, אמיר אוחנה ודרש את התערבותו לאור רצף אירועי טרור ואלימות לאומנית שאינם פוסקים ברמלה ובלוד.

במכתב לשר לביטחון פנים, אמיר אוחנה כתב קולא כי "בנס האש לא התפשטה ולא חדרה לביתנו הצמוד, בזמן שכל המשפחה שהתה בפנים. אנו מתגוררים עם ששת ילדינו, בבית זה כבר כעשר שנים. שכונה זו היא שכונה מעורבת בה גרים יהודים וערבים. אין לנו כל סכסוך אישי עם מישהו בשכונתנו.

הוגשה תלונה למשטרת ישראל – למחרת בבקר אך יותר משבוע אחרי הארוע לא ידוע לנו על שום פעולה שנעשתה על ידי משטרת ישראל על מנת לתפוס
את הפוגע. ידוע לי, שאפילו לא נעשתה בדיקה של מצלמות האבטחה המוצבות באזור. לטענת המשטרה, כשבוע לאחר ההצתה – הם עדיין מחכים לצו בית משפט כדי להוציא סרטונים מבתי השכנים.

מיותר לציין שככל שהזמן עובר הסיכוי להוציא חומר ממצלמות האבטחה או למצוא ראיות נוספות הולך ופוחת. ובינתיים סביר להניח שהפוגע מסתובב בשכונתי ברחוב, צוחק על המשטרה ועלינו ללא כל חשש או פחד, והאירוע הבא הוא רק עניין של זמן.

נזק כלכלי ונפשי, חששות ובעיקר תסכול, מריחה, חוסר צדק וחוסר אמון -אלה התחושות שאנחנו חיים איתם מאז המקרה הזה, שהוא לא הראשון, וכנראה גם לא האחרון.

בקשתנו ודרישתנו ממשטרת ישראל לפעול במלוא הכח על מנת לתפוס את הפושע ולהעמידו לדין, להחזיר את ההרתעה למבצעי האלימות ובכך להשיב את החיים האנושיים הפשוטים והבסיסיים כל כך לשכונתנו. אולי התערבות השר תוכל להועיל בכך".

ממשטרת ישראל נמסר: "תיק החקירה עודנו מתנהל במשטרה. מטבע הדברים, איננו מוסרים פרטים אודות חקירות מתנהלות, אולם נמשיך לחקור את האירוע במקצועיות וביסודיות במטרה להגיע לחקר האמת".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]