ליאת בן ארי על הטענות נגד אישורי היועמ"ש לפתיחה בחקירת רה"מ: "מסכימה שזה לא כתוב בצורה מיטבית" - 0404
ליאת בן ארי על הטענות נגד אישורי היועמ יונתן סינדל, פלאש 90

ליאת בן ארי על הטענות נגד אישורי היועמ"ש לפתיחה בחקירת רה"מ: "מסכימה שזה לא כתוב בצורה מיטבית"

התובעת במשפט ראש הממשלה, ליאת בן ארי, מנסה היום (שני) להסביר בבית המשפט מדוע אין אישור מפורש ובכתב של היועמ"ש לפתיחה בחקירה והודתה כי ייתכן שנפלו פגמים בהליך האישור של היועמ"ש.

בן ארי: "יש לנו אישור בכתב של היועמ"ש, בפרוטוקולים, לחקירה של קליין ושל מילצ'ן. לא הצגנו את זה כי אנחנו חושבים שאין בזה צורך. זה לא מה שהחוק דורש. החוק דורש רק את האישור לפתיחה בחקירה, לא לפעולות החקירה. אני מסכימה שזה לא כתוב בצורה מיטבית. השופטת פרידמן פלדמן: "אבל זה כתוב? הכל?" בן ארי: "כן".

בן ארי: "שהיועץ המשפטי לממשלה מילא את הוראות סעיף 17. אנחנו העברנו את האישורים לפתיחה בחקירה, והוספנו את האישורים לחקירת רה"מ. שום דבר בפסיקה לא מורה לנו שבכל צעד ושעל צריך אישור של היועמ"ש. לכן עשרות הישיבות מתעדות את כל הדיונים וכל צעד ושעל שנעשה בתיק הזה.

אנחנו צריכים להציג רק הסכמה לפתיחה בחקירה. לכך היועמ"ש מפנה. כשהוא מדבר על עשרות ישיבות הוא מתייחס גם להסכמה לפתיחה בחקירה, וגם לליווי השותף של שלושת החקירות האלה מרגע שנפתחו, ועוד לפני כן של הבדיקות שנעשו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]