שקד: "חבריי הליברלים בליכוד ובימין, אל תתגמלו מהלכים סוציאליסטיים בקלפי" - 0404
שקד: דני שם טוב, דוברות הכנסת

שקד: "חבריי הליברלים בליכוד ובימין, אל תתגמלו מהלכים סוציאליסטיים בקלפי"

חברת הכנסת איילת שקד פנתה הערב (ראשון) למצביעים הליברלים בליכוד ובימין בכלל, במטרה לבסס מסר לפיו הבית הפוליטי של מצביעים אלו הוא במפלגת ימינה.

ח"כ שקד כתבה בפנייתה: "בשנה שחלפה, ממשלת נתניהו הנהיגה מדיניות כלכלית הזויה וחסרת אחריות. מדיניות שמבוססת על שפיכת כספי ציבור לא מבוקרת ולא יעילה, עידוד אבטלה ופיזור תקציבים גם למי שלא צריך, כאילו שכסף גדל על עצים. איזו מן ממשלה מביאה קצבאות שמעודדות אבטלה במקום לתגמל את מי שדווקא חוזר לעבודה ומייצר ערך לכלכלה?

הממשלה הנוכחית לא ביצעה כמעט שום צעד ליברלי מעודד צמיחה או קידום כלכלי ובטח שלא עודדה שוק חופשי. במקום זאת, נתניהו השתמש בשיריונים שלו בליכוד על מנת להביא אנשים בעלי אג'נדות הפוכות לחלוטין לתפיסה הכלכלית הליברלית. אנשים המתנגדים לשוק חופשי ומתנגדים לערכים שאתם רוצים לקדם. מי שיתגמל את הפעולות הללו בקלפי, בפועל יעודד אותן גם בעתיד.

צריך לומר את האמת: נתניהו זנח לחלוטין את האג'נדה הליברלית של השוק חופשי ובמקום זאת מקדם מדיניות השייכת לשמאל הסוציאל-פופוליסטי. כזה שיהפוך את כלכלת ישראל לחלשה יותר ופגיעה יותר.

נתניהו החליט שלא לפרסם אפילו מצע. לעומת זאת, מפלגת ימינה בשיתוף עם השולמנים בונה בימים אלה ממש בעזרתו של אמציה סמקאי תוכנית כלכלית מקיפה ואחראית המבוססת על רעיונות השוק החופשי, במטרה להזניק קדימה את כלכלת ישראל לאחר הבחירות. להערכתנו, המצב הפוליטי במדינה הבשיל לביצוע רפורמות מהסוג הזה. חבל שדווקא מי שנאם את נאום השמן והרזה, לא חיבק את המצב הזה בשתי ידיים וניצל אותו.

התוכנית שלנו תכלול אחריות תקציבית שתמנע מילדנו לשלם במשך עשורים על הטעויות של ישראל כץ ובנימין נתניהו. התוכנית תכלול צעדים ליברליים של שינוי בדיני עבודה ודה-רגולציה מסיבית לעסקים. מפלגת ימינה משתפת פעולה עם אביר קרא והשולמנים, במטרה להזניק את המגזר העסקי שהוא מנוע הצמיחה של המשק. עסקים חזקים זו כלכלה חזקה, והממשלה צריכה להבין שעסקים הם הפתרון ולא הבעיה.

חבריי הליברלים בליכוד ובימין. אני פונה אליכם אישית כי העתיד של המדינה נמצא בידיים שלכם. אל תתגמלו מהלכים סוציאליסטיים בקלפי. מפני שאם תעשו זאת, זה יעודד אותם גם בעתיד. הגיע הזמן להסיק את המסקנות המתבקשות ולעבור ימינה. מעבר לזה שמדובר בהחלטה נכונה עבור כלכלת ישראל, מדובר במסר חד וברור: לימין הכלכלי והליברלי יש כוח אלקטורלי ויש להתחשב בו. עכשיו, זה תלוי בכם". מקבוצת הליברלים בליכוד נמסר: "אין תגובה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]