הקבינט המדיני-ביטחוני דחה את החלטת בית הדין בהאג: "החלטה שערורייתית ונטולת סמכות" - 0404
הקבינט המדיני-ביטחוני דחה את החלטת בית הדין בהאג: ICC/GOP

הקבינט המדיני-ביטחוני דחה את החלטת בית הדין בהאג: "החלטה שערורייתית ונטולת סמכות"

הקבינט המדיני-ביטחוני דחה הערב (ראשון) מכל וכל את ההחלטה השערורייתית של בית הדין בהאג שיכולה לאפשר לחקור את ישראל על פשעי מלחמה שקריים.

בהודעת הקבינט נכתב כי "הקבינט קובע שלבית הדין אין שום סמכות לקבל החלטה כזאת. ישראל אינה חברה בבית הדין הבינלאומי ולרשות אין סטטוס של מדינה. ביה"ד הבינלאומי הוקם כדי למנוע זוועות כדוגמת אלה שביצעו הנאצים נגד העם היהודי. במקום זאת הוא רודף את מדינתו של העם היהודי.

בעוד שהוא מאפשר לחקור את ישראל, הדמוקרטיה היחידה במזה"ת המחויבת לשלטון החוק, בית הדין עוצם עין מפשעי המלחמה האיומים שמבצעות דיקטטורות חשוכות כמו איראן וסוריה חדשות לבקרים.

הטענה שכשיהודים חיים במולדתם ובבירתם ירושלים זהו פשע מלחמה היא שערורייתית. גם הטענה שצה"ל, שאין צבא מוסרי ממנו, מבצע פשעי מלחמה כשהוא מגן עלינו מפני טרוריסטים שמשגרים טילים על ערינו – היא שערורייתית לא פחות.

החלטת השופטים חושפת את ביה"ד כגוף פוליטי הניצב בשורה אחת עם ארגונים בינ"ל המוּנעים מתוך יסודות אנטישמיים. ועדת השרים הטילה על הגורמים הרלוונטיים לנקוט בצעדים הנדרשים לשמירה על האינטרסים של המדינה ולהגנה על אזרחיה וחייליה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]