למרות העיכובים: אושר המתווה למימון עסקת הענק של חיל האוויר - 0404
למרות העיכובים: אושר המתווה למימון עסקת הענק של חיל האוויר דובר צה"ל

למרות העיכובים: אושר המתווה למימון עסקת הענק של חיל האוויר

ועדת השרים להצטיידות אישרה את תוכנית הרכש של צה"ל, בדגש על חיל האוויר. התוכנית נתקעה במשך שלוש שנים, וכוללת רכישת מטוסי תדלוק ומסוקי תובלה חדשים וכן חימושים כבדים ומדויקים. כל זאת, בהיקף של תשעה מיליארד דולר, מתוך 41 מיליארד דולר של תוכנית הסיוע לעשור.

מדובר באישור עקרוני לתשלום תשעה מיליארד דולר לרכש מטוסי תדלוק KC-46 של בואינג כחלופה לראמים (בואינג 707) בני השישים של חיל האוויר, מסוקי תובלה (שחיל האוויר יבחר בין הצ'ינוק של בואינג לסופר יסעור של לוקהיד מרטין) כחלופה ליסעורים בני החמישים וגם חימושים חדישים למטוסי הקרב, ככל הנראה פצצות חודרי בונקר.

במערכת הביטחון עלה חשש להגבלות קווי הייצור של כלי הטיס החדשים, אם ישראל תמשיך ותדחה את הזמנותיה במסגרת הרכש. החשש התגבר לאור הבחירות שבפתח, שהיו אמורות לדחות עוד יותר את קידום המהלך על ידי הדרג המדיני. שר הביטחון בני גנץ והרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי דחקו בוועדת השרים להתכנס ולאשר לפחות את מנגנון הרכש.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com