79 שנה לרצח מפקד הלח"י | ח"כ קלנר: "יאיר לא היה מתרגש מבית הדין בהאג" - 0404
79 שנה לרצח מפקד הלח ויקיפדיה

79 שנה לרצח מפקד הלח"י | ח"כ קלנר: "יאיר לא היה מתרגש מבית הדין בהאג"

היום, כ"ה בשבט, הוא היום בו נרצח הלוחם והמשורר מפקד הלח"י, אברהם (יאיר) שטרן. גם היום, כמעט 80 שנה אחרי מותו מהווה יאיר דמות מופת ומודל לחיקוי. 

ח"כ אריאל קלנר מהליכוד התייחס היום (ראשון) לציון יום השנה למותו של מפקד הלח"י. קלנר ציטט שורה מתוך אחד משיריו של יאיר "הרי את מקודשת לי, מולדת, כדת משה וישראל" והסביר כי "השורות האלה הן התמצית של אישיותו ודרכו של אברהם יאיר שטרן, מחולל הלח"י שהיום הוא יום הירצחו".

לדבריו: "יאיר לא האמין בחסדי האומות, ולא ציפה מהם לדבר. הוא לא חיכה למצפון שלהם שיתעורר ולאנטישמיות שלהם שתחלוף. יאיר לא היה מופתע או מתרגש מבית הדין בהאג, אלא פועל על מנת להסירו מדרכנו. הוא חתר להגשים את יעדי עם ישראל בארצו כנגד כל מעצור ומיצר.

התנאים השתנו, המדינה קמה, הגלויות התקבצו, האתגרים התחלפו, אבל: מסירות הנפש המוחלטת לעם ישראל וארצו על פי דרך התורה ורצון השם – "כדת משה וישראל" – זו מורשתו המחייבת לדורות וגם לדור הזה. גם אותנו. נהיה נא תלמידיו וממשיכי דרכו – דרך אהבת עם ישראל, ארץ ישראל והגאולה – עד כלות. לאורו נלך".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]