יריב לוין קורא לדחות את שלב ההוכחות במשפט רה"מ: "חשש להתערבות בוטה נוספת של מערכת המשפט בבחירות" - 0404
יריב לוין קורא לדחות את שלב ההוכחות במשפט רה שמוליק גרוסמן, דוברות הכנסת

יריב לוין קורא לדחות את שלב ההוכחות במשפט רה"מ: "חשש להתערבות בוטה נוספת של מערכת המשפט בבחירות"

יו"ר הכנסת, יריב לוין, קורא לשופטים במשפט ראש הממשלה לדחות את הדיונים בשלב ההוכחות ולקיימם אחרי הבחירות לכנסת.

בריאיון שהתפרסם הבוקר (ראשון) ב"ישראל היום" אמר לוין כי "מערכת משפט במדינה דמוקרטית, בניגוד למה שקורה במדינות לא דמוקרטיות, מקפידה להתרחק מכל בדל של התערבות בהליכי בחירות, אלא שהכלל הבסיסי הזה כבר נרמס על ידי מערכת המשפט שלנו ברגל גסה.

כך היה למשל בבחירות מועד א' (אפריל 2019), כששבועות ספורים לפני יום הבחירות החליט היועץ המשפטי לממשלה להגיש את כתב החשדות נגד ראש הממשלה, מבלי שראש הממשלה יכול היה להגיב לחשדות אלה לפני ההליכה לקלפיות.

קשה להתעלם מכך שההליכים המתנהלים כנגד ראש הממשלה חושפים פעם אחר פעם את חולייה הקשים של מערכת המשפט. מה שהחל בחיפוש אישומים בשיטת מצליח, המשיך באיומים על עדים, טיוח עדויות ופעולות בניגוד עניינים, הסתכם בכתב אישום תקדימי, בגין עניינים שמקומם בקושי בוועדת האתיקה.

עכשיו אנחנו עומדים בפני חשש להתערבות בוטה וחסרת תקדים נוספת של מערכת המשפט בבחירות. הרצון של הפרקליטות להתחיל בשלב ההוכחות באופן מיידי ועוד לפני הבחירות, חייב להידחות על הסף על ידי בית המשפט".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]