הזוי | הממשלה החליטה להאריך את הסגר - מנדלבליט פסל את ההחלטה - 0404
הזוי | הממשלה החליטה להאריך את הסגר – מנדלבליט פסל את ההחלטה יהונתן סמייה, דוברות הכנסת

הזוי | הממשלה החליטה להאריך את הסגר – מנדלבליט פסל את ההחלטה

הממשלה אישרה הלילה (שישי) את הארכת הסגר בארצנו עד ליום ראשון בחצות, אך היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, פסל את ההחלטה בצעד הזוי והעלה זעם בקרב שרי הליכוד.

כתוצאה כמכך, רה"מ נתניהו תקף את בני גנץ ואמר לו: "אתה רוצה כמה שיותר תחלואה קשה בשביל הבחירות, אתם דנים הרבה ישראלים למוות קשה. הדם של ישראלים רבים יהיה על הידיים שלך".

לאחר מכן, הממשלה אישרה פעם נוספת את הארכת הסגר ונתניהו אמר: "טוב שהממשלה קיבלה את המלצות משרד הבריאות והמלצתי, עם שינויים קלים בלבד. הסגר יימשך עד יום ראשון בבוקר. אני מבקש מהציבור לשמור על ההנחיות בקפדנות יתרה וללכת להתחסן. החיסונים עובדים. ככל שיותר אנשים יתחסנו ובדגש על גילאי 50 ומעלה – נוכל לפתוח את הכלכלה בהדרגתיות, זהירות ואחריות".

"נאמרו פה דברים חמורים, כחול לבן מעולם לא עצרה סגר כשהיה צריך, פעלה ותפעל באחריות", אמר גנץ בסיום הישיבה. "לא סיכנתי חיי אדם – זו אמירה מופקרת ושקרית. עשרות שנים הגנתי על חיי אדם וכך אמשיך לעשות. הממשלה הזו היא פריטטית, ככה היא קמה וככה היא תפעל עד לסיומה. המוסמך לפרש את החוק הוא היועץ המשפטי לממשלה, כך היה וכך יהיה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]