פרקליטו של רה"מ בתגובה לפרקליטות: "ניסיון להלך אימים - מתרה בכם שלא לעסוק בענייני הייצוג" - 0404
פרקליטו של רה יונתן זינדל, פלאש 90

פרקליטו של רה"מ בתגובה לפרקליטות: "ניסיון להלך אימים – מתרה בכם שלא לעסוק בענייני הייצוג"

פרקליטו של ראש הממשלה נתניהו, עו"ד בן צור, התייחס היום (חמישי) לדרישת הפרקליטות כי לא יפנה לעדים במשפט ראש הממשלה מחשש לניגוד עניינים ואמר כי מדובר בניסיון להלך אימים.

במכתב תגובה לפרקליטות כתב עו"ד בן צור כי "אני רואה בחומרה רבה את מכתבכם מהיום. כפי שנמסר לכם בעבר, אינני מייצג את ראש הממשלה ב"תיק 1000". כפי שעוד נמסר לכם בעבר, אני מקיים מפעם לפעם קשר עם מר מילצ'ן בענייני דיומא. עם גב' קליין איני מקיים קשר מאז נטילת ייצוגו של ראש הממשלה. עובדות אלו ידועות לכם כאז כן עתה, ואין בהן ולו קצה קצהו של פגם.

לעומת זאת, התנהלותכם הנשקפת מן המכתב ומן הצרופות לו –היא חמורה עד מאוד. כפי שנמסר לכם מפורשות –וכפי שעולה גם מהמזכרים עצמם – הקשר שמתקיים עם מר מילצ'ן הוא ב"ענייני חולין" בלבד. הגם שכך, קיימתם עם מר מילצ'ן שיח על הייצוג שאותו אני מנהל ב"תיק 3000" וב"תיק 4000".

ניסיונכם "לדלות מידע" על הייצוג בתיקים אלה בדרך עקיפה, ותוך הפעלת כוח שלטוני, הוא התערבות ופגיעה בוטה במתחם הייצוג. כידוע, אין זו הפעם הראשונה שבפרשה זו נעשים מעשים מסוג זה, ודי אם נזכיר את הניסיון הפסול להדיח את מר אור אלוביץ' לדחוק באביו "להחליף" את עורך דינו כדי שיוכל להתקשר בהסכם עד מדינה. לכך מצטרפים אירועים המתבררים מהעת האחרונה, ובכלל זאת הסתרת חומרים מההגנה והצהרת הצהרות שאינן אמת בפני בית המשפט הדן בהליך.

היה זה אף מעניין לראות כי במכתבכם התיימרתם לעסוק ב"חובת זהירות". ראשית, כלל לא ברור לי מניין נטלתם את החירות לעסוק ב"חובת הזהירות" שחלה על עורך דין מייצג, ומי שמכם לעסוק בכך. ומכל מקום, אבקש להדגיש בפניכם דווקא את חובת הזהירות החלה עליכם, שממנה נגזר כי עליכם: לומר –תמיד – אמת לבית המשפט; להימנע מלשבש הליכי משפט; להימנע מחדירה פסולה ואסורה למרחב הייצוג; ולשמור על כל חובותיכם על פי דין".

לדברי פרקליטו של ראש הממשלה: "משלוח מכתבכם זה, שהוא בבחינת ניסיון להלך אימים על עורך דין מייצג ושיש בו משום שימוש לרעה בסמכויות העומדות לכם– מכתב שתכליתו הברורה היא לשבש את פעילות ההגנה – חותר תחת כל אלה. ואף לא למותר לציין, כי אין זו הפעם הראשונה שבה נעשה שימוש באיומים בהליך דנן, והריני להבטיחכם כי מעשים כאמור שטרם נגלו עד כה עוד יתבררו בהליך גופו.

אציע, כי אם אתם חשים קשיים בניהול ההליך עד כה, ואם משום מה אתם סבורים כי ניסיונכם להפליל את ראש הממשלה אינו עולה יפה –תתמודדו עם הדבר בבית המשפט, או תחזרו בכם מכתב האישום הנפסד שהגשתם.

עד אז, אני מתרה בכם שלא לעסוק בענייני הייצוג ושלא להתערב בסוגיות לא לכם. והנה, בעודי כותב מכתבי זה, פרסמתם את מכתבכם בתקשורת. נאה דורש "סיקור אוהד", נאה מדליף ומקיים. זוהי תגובה ראשונית לאמור במכתבכם זה, ואין באמור כדי לגרוע מאיזו טענה, כמו גם מאפשרות לברר את מעשיכם בפורומים המתאימים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]