רה"מ: "המוטציה משתוללת בכל העולם, אם תלכו להתחסן – נוכל לצאת בהדרגה מהקורונה" - 0404
רה לע"מ

רה"מ: "המוטציה משתוללת בכל העולם, אם תלכו להתחסן – נוכל לצאת בהדרגה מהקורונה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו קרא היום (חמישי) בפתח ישיבת הממשלה ללכת להתחסן, על רקע השתוללות מוטציות הקורונה.

רה"מ: "המוטציה משתוללת בכל העולם. בגרמניה, בריטניה ובמדינות רבות בעולם מדברים על סגרים הדוקים במשך שבועות וחודשים, יש שמדברים אפילו עד אפריל. גם בישראל המוטציה הבריטית משתוללת, אנחנו יכולים לראות את זה בעובדה הפשוטה שכ-80% מהתחלואה בישראל היום היא מהמוטציה הבריטית, זה שינוי מצב.

התחלואה בארץ גבוהה מאוד, לצערי יש ירידה מתונה בלבד בחולים הקשים ולכן המצוקה והעומס בבתי החולים הם גבוהים מאוד.

במקביל, אנחנו מתקדמים עם החיסונים, אנחנו המדינה היחידה כפי שכתב היום ה-Financial Times, שמתמודדת בהצלחה מסוימת עם המוטציה הבריטית בגלל מיליוני החיסונים שיש לנו כאן. התחלנו היום לחסן את אזרחי ישראל מעל גיל 16, אבל מה שהכי חשוב הוא שכל ישראלי וישראלית מעל גיל 50 יתחסנו.

צריך להבין, 97% מהתמותה מצויה בגילאים מעל גיל 50, ו-92% מהתחלואה הקשה מעל גיל 50. כולם לכו להתחסן – אבל קודם כל האנשים מעל לגיל 50 – לכו להתחסן. בקרב בני 60 ומעלה חלה ירידה של 26% במאושפזים הקשים וירידה של כ-45% במאומתים בשישה עשר הימים האחרונים. זו תוצאה ישירה של החיסונים.

לכו להתחסן. החיסונים עובדים. כך אם תלכו להתחסן – נוכל לצאת בהדרגה מהקורונה ולפתוח את הכלכלה שלנו בזהירות ובאחריות. זהו צו השעה ועל כך נדון היום בישיבת הממשלה.

אנחנו שונים ממדינות אחרות, הן עושות רק סגרים, זה כל מה שהן עושות. אנחנו יכולים לעשות יציאה מאוד זהירה ומדורגת מהסגרים, כי אנחנו יכולים לחסן תוך שבועיים למעלה מ-90% מהאוכלוסייה מעל גיל 50. זה צריך להיות היעד החשוב ביותר שלנו ואני מבקש מכולם להתגייס לשם כך. אנחנו צריכים לעבור להסתכל על אחוז המחוסנים בגילאים הקריטיים, ואם הם מוגנים אז כולנו מוגנים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]