ראשי סניפים בבית היהודי לחגית משה: "לא להיכנע לאלימות פוליטית, לדרוש שני מקומות ריאלים" - 0404
ראשי סניפים בבית היהודי לחגית משה: הבית היהודי

ראשי סניפים בבית היהודי לחגית משה: "לא להיכנע לאלימות פוליטית, לדרוש שני מקומות ריאלים"

בעקבות ההסכם בין עוצמה יהודית לציונות הדתית, קראו ראשי סניפים וסגני ראשי ערים ורשויות מקומיות בבית היהודי לחגית משה שלא לרוץ עם סמוטריץ ובן גביר אלא אם תקבל שני מקומות ריאלים ברשימה, זאת חרף הצעתו של סמוטריץ' למקומות 2, 5 הריאלים בהחלט. ראשי הסניפים כינו את ההסכם בין סמוטריץ' לבן גביר "מהלך לא הגון" ו"אלימות פוליטית".

במכתב לחגית משה, כתבו ראשי הסניפים כי "אנחנו סגני ראשי עיר, חברי מועצות וראשי סניפים, חברי מרכז הבית היהודי המייציגים מצביעים רבים ברחבי הארץ, מביעים שאט נפש מהמהלך הפוליטי הלא הגון של האיחוד הלאומי בראשותו של בצלאל סמוטריץ.

אנו מצרים על כך שסמוטריץ בחר לפגוע באמון שניסינו לבנות עמו ובעודו מעביר לנו מסר מרגיע שאנו לקראת חתימה קידם מהלך הפוך של חתימה עם עוצמה יהודית ונעם בזמן שאנו פועלים לאחדות אמיתית עימו ודוחים הצעות ממפלגות אחרות עבור אחדות זו.

צעד זה מטיל צל כבד על יכולתו להנהיג את הציונות הדתית ומעיד כי פניו אינם לאחדות בציונות הדתית אלא לרמיסת הבית היהודי.

אנו קוראים לך שלא להכנס עמו לריצה משותפת ללא הסכמה על שני מקומות ריאלים עבור הבית היהודי בכל פתרון שיהיה. אנחנו מאחוריך ומחזקים את ידייך שלא להיכנע לאלימות פוליטית, זו אינה דרכנו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]