נחתם הסכם לריצה משותפת של מפלגות הציונות הדתית, עוצמה יהודית ונעם - 0404
נחתם הסכם לריצה משותפת של מפלגות הציונות הדתית, עוצמה יהודית ונעם יונתן סינדל, פלאש 90

נחתם הסכם לריצה משותפת של מפלגות הציונות הדתית, עוצמה יהודית ונעם

נחתם הסכם לריצה משותפת של מפלגת הציונות הדתית, בראשות בצלאל סמוטריץ' עם עוצמה יהודית-נועם, בראשות איתמר בן גביר. המו"מ עם חגית משה והבית היהודי נמשך. במסגרת ההסכם יקבלו נציגי עוצמה את המקומות 3, 6 (עבור מפלגת נעם) וכן את המקומות 9, 10. יתר המקומות ברשימה ילכו למפלגת הציונות הדתית ולמפלגת הבית היהודי שצפויה לחתום על הצטרפות להסכם לריצה משותפת.

בהודעה מטעם מפלגת הציונות הדתית נמסר: "שמחים לבשר שלפני דקות אחדות חתמנו עם נציגי עצמה יהודית-נעם על הסכם בלוק טכני במסגרתו ישולבו נציגים מטעמם ברשימת הציונות הדתית לכנסת.

בכך אנו מביאים למקסימום את הסיכוי שלאחר הבחירות תקום ממשלת ימין בישראל. במקביל ימשך המשא ומתן עם מפלגת הבית היהודי ונשמרו לה מקומות מכובדים ברשימה.

אנו עומדים יממה לפני המועד האחרון להגשת הרשימות וקוראים לחברינו בבית היהודי להתעשת ולהצטרף אלינו לאיחוד מלא במפלגת הציונות הדתית מתוך כבוד והערכה הדדיים ושותפות אמיתית לדרך.

בל ניתן אפילו לפרומיל מקולות הימין לרדת לטמיון ולסיכון הקמת ממשלת שמאל. חברי הבית היהודי, בואו, הצטרפו, הציונות הדתית רוצה אתכם איתה. יחד נביא להקמת ממשלת ימין איתנה, שתביא למדינת ישראל ועם ישראל שגשוג וצמיחה בארבע השנים הקרובות תוך שמירה על ערכי הציונות הדתית והימין האידיאולוגי".

יו"ר עוצמה יהודית, איתמר בן גביר: "הערב הזה הוא ערב של בשורה למחנה הימין בכלל ולציונות הדתית בפרט. מהאיחוד הערב יוצאת לעם ישראל בשורה גדולה עבור כל מי שחפץ בבית פוליטי אידאולוגי, שלא מתפשר על ערכיו ומניף בגאון דגל של דרך ומחויבות לעם ישראל, ארץ ישראל ותורת ישראל. אנו קוראים לכל מי ששותף לחזון הגדול הזה לחבור אלינו ולהיות חלק מהמהלך שיציל את שלטון הימין בבחירות הקרובות".

ראש מפלגת נעם, אבי מעוז: "חתמנו כעת על הסכם איחוד עם סיעת הציונות הדתית בראשות בצלאל סמוטריץ ועוצמה יהודית בראשות איתמר בן גביר. אני מברך על כך שראשי המפלגות הבינו שכוחנו באחדותנו ושהתקבלה ההחלטה המוצדקת והנכונה להתאגד יחדיו סביב האידאליים והערכים הגדולים שחשובים לכולנו. הסכם האיחוד הערב הוא צעד נוסף וגדול לאחדות מלאה של כל הציבור הדתי, צריך לרכז מאמץ ולקרוא לחגית להצטרף עוד הערב לרשימה המאוחדת.

מפלגת נעם באה לעולם כדי לעסוק בחיזוקה ושמירתה של הזהות היהודית של המדינה וסילוק ההשפעות הזרות מהמערכת הציבוריות. הבחירות הקרובות הן בחירות בין הזהות היהודית של המדינה לבין מדינת כל אזרחיה. ובעזרת השם החיבור הזה יוביל לנצחון גדול ולהקמת ממשלת ימין אידאולוגית, יציבה וחזקה עם יכולת משילות אמיתית שתאפשר למחנה הלאומי כולו לקדם את הנושאים שחשובים לעם ישראל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]