ח"כ אבוטבול נגד עמותת פתחון לב שעתרה נגד חלוקת תלושי מזון לעניים: "השבע לא יבין את הרעב" - 0404
ח

ח"כ אבוטבול נגד עמותת פתחון לב שעתרה נגד חלוקת תלושי מזון לעניים: "השבע לא יבין את הרעב"

ח״כ משה אבוטבול מש״ס תקף היום (רביעי) במליאה את 'עמותת פתחון לב' שעתרה לבית המשפט נגד תוכניתו של השר דרעי לסיוע בתלושי מזון למוחלשים בעקבות הקורונה.

ח"כ אבוטבול: "ישנו פתגם עממי שאומר "השבע לעולם לא יבין את הרעב" זה התמצית לכאב הגדול שהיה לנו לקראת כניסת שבת המלכה החלטה של בית המשפט להקפיא את הפרויקט החברתי ביותר של שר הפנים היקר הרב אריה דרעי וזאת בעקבות עתירה קנטרנית של עמותת ״פתחון לב״..
כן אותה עמותה שמספרת בכל מקום שהיא עוזרת לנזקקים ידעה לגרום ל- 300,000 משפחות מלמעלה מ-200 רשויות, 2 מיליון נזקקים מכל החוגים דתיים חילונים ערבים חרדים מכל ערי הארץ כולם שם המתינו – עם קריטריונים ברורים שאושרו ע״י אנשי המקצוע כמו גם היועץ המשפטי – לרגע החלוקה שתסייע בידם לצלוח את הימים הקשים הללו ימי הקורונה, וימי הסגר המלווים בקשיים רבים, אנשים בחל״ת מתקשים לשלם למכולת, המקרר ריק, והנה לוקח כאן אחריות חודשים רבים לפני הכרזת הבחירות השר הרב אריה דרעי שקשוב מאוד לרחשי לב הציבור, ונוגע לו כל מקרה כזה, ופועל בנחישות להשגת התקציב האדיר של 700 מיליון ש״ח לחלוקה לציבור. זו עבודה רבה וקשה של חודשים הלוך ושוב, קשיים רבים נערמו לפרויקט, על הכל חשבו אבל על עמותה שתנהג באכזריות ותעתור לבית המשפט ותעצור את המיזם על זה לא חשבו, כי זה היה נראה תסריט דמיוני – שאלה שאמורים להיות אמונים לתת ולחלק לנזקקים, הם הופכים כעת להיות ״אויבי הנזקקים״ פשוט לא להאמין שכך יהיה!

בתקשורת פורסם על שכרם הענק של מפעילי ומנהלי העמותה כפי שמשתקף בדו״חות הכספיים שלהם ואכן כבר ציינתי ״שהשבע לעולם לא יבין את הרעב״ אם מנהלי העמותה מקבלים שכר עתק אזי כל השאלות נגמרות, הכל ברור, הדאגה שלהם לדברים אחרים לא בדיוק לנזקקים.

במשפט שלמה המפורסם שכאשר רבו הנשים על התינוק החי וכל אימא אמרה שהתינוק שלה, הציע שלמה המלך החכם מכל אדם בחכמתו לאימהות בואו ונחתוך את התינוק לשני חלקים וכל אימא תקבל חצי מגופו האימא המתחזה צעקה והסכימה מיד לא לי ולא לך, ואילו האימא האמיתית אמרה תנו לה את הילד רק אל תהרגו אותו.. וכך שלמה ראה לפי התגובות מי היא האימא האמיתית זו שמוכנה הכל רק שהילד ימשיך לחיות והיתה מוכנה גם לויתור.

בסיפור העצוב הזה הוכיחה יותר מכל עמותת פתחון לב בעקשנותם בעתירה שהם האחרונים שיכולים לייצג את הרעבים ואת הנזקקים והשמחה שלהם מהפסיקה לא לנו ולא לכם מוכיחה שמטרותיה אחרות ממטרת החלוקה לנזקקים, הם האחרונים שהייתי מפנה אליהם..

אך יותר מכך כואב למה השופט לאור המצב, ובראותו את האובססיה של העמותה מול הכאב בעיניים של מיליוני הנזקקים, למה הוא לא פעל כשלמה המלך ולאפשר את החלוקה הצודקת לאזרחים? למה לדחות את החלוקה? למה גם בדבר כזה טהור וחברתי שעוזר לכולם, גם בזה בית המשפט מתערב ופוגע באזרחים? זה עונה רבות על השאלה מדוע לעם אין אמון במערכות הצדק והמשפט!

לבסוף הצעתי לעמותת פתחון לב לאור המעשה החמור שלהם שיעשו דחוף ברשם העמותות שינוי השם לחסרי לב או חסרון לב כי על חיסרון הכיס שגרמו למיליוני איש לא יוכל לסלוח להם, אכן השבע לעולם לא יבין את הרעב״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]