ח"כ אשר: "להפסיק את הפוליטיזציה בוויכוח על הסגר, גם אם מישהו חושש מאחוז החסימה" - 0404
ח שמוליק גרוסמן, דוברות הכנסת

ח"כ אשר: "להפסיק את הפוליטיזציה בוויכוח על הסגר, גם אם מישהו חושש מאחוז החסימה"

יו"ר ועדת החוקה, ח"כ יעקב אשר, דרש הבוקר (רביעי) להפסיק את הפוליטיזציה בוויכוח אם הסגר יסתיים בשישי או בראשון. אשר ציין בפתח הדיון: "אני רואה בתפקיד שלנו כאן אחריות גדולה, יש דברים שלא סובלים דיחוי. אנחנו מתייחסים מאוד ברצינות לקורונה ולחקיקה סביבה, אבל מה שקורה כרגע בממשלה הוא דבר שמחליש לנו את ההסתכלות ואת האחריות שאנחנו לוקחים על עצמנו.

אנחנו יודעים שבכל רגע נתון יגיעו תקנות כאלה ואחרות, אבל מה שמתנהל בימים האחרונים, שהוויכוח היום בממשלה ומה שכל תושבי מדינת ישראל חווים כרגע, זה האם זה יהיה סוף לסגר ביום שישי ב-7 וחצי או ביום ראשון בתחילת היום. זה דבר שלא יעלה על הדעת, במיוחד כשאנחנו יודעים מה המניע. אנחנו רוצים שהסגר הזה יהיה הסגר האחרון, לסיים אותו ביום שישי זה לא הגיוני, לא אפידמיולוגי ולא חינוכי. החשיבות כאן היא החינוך והדבר השני להחזיר את המשק לתפקוד. אנחנו צריכים לראות ויכוח וכיפופי ידיים כי משרד הבריאות אמר ראשון, אז בא מישהו ואומר שישי?

תושבי ישראל צריכים בהירות, הם לא צריכים שבוע של ניחושים מתי תהיה היציאה. אני קורא לממשלה לעזוב את הוויכוח הטיפשי הזה ולהתרכז מה יהיה ביום ראשון והלאה. קודם כל להתחיל לפתור את בעיית החינוך, המצב הזה הוא מצב רע אצל כולם. יש תחושה כאילו בסוג מסוים של אוכלוסייה שאני נמנה בתוכה, כולם לומדים. זה לא נכון, גם אם יש הפרות מסוימות כמעט כל הילדים בבית, כמו אצל כל אחד אחר. אנחנו מצפים שהממשלה תביא מתווה ישים להחזרת הלימודים והמסחר.

לא יכול להיות שאצל אותה ממשלה שעשתה בלאגן אדיר על כיתות ה' עד י', פתאום הכל הפוך. תחליטו מה הסדר שלכם – לדעתי זה חינוך ואז עסקים, ואחר כך נושאים נוספים. צריך להפסיק את מחול השדים של הפוליטזציה של האם זה בשישי או בראשון, גם אם מישהו חושש שהוא לא יעבור את אחוז החסימה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]