משרד החינוך מדיר את יו"ש והגולן? ספר לכיתה א' - עם מפה מעוותת של ארצנו - 0404
משרד החינוך מדיר את יו

משרד החינוך מדיר את יו"ש והגולן? ספר לכיתה א' – עם מפה מעוותת של ארצנו

האם משרד החינוך מדיר את יו"ש והגולן? הורים לתלמידי אחד מבתי הספר בשומרון נדהמו לגלות כי בספר ללימוד הקריאה של בתם הלומדת בכיתה א', מופיעה מפה של מדינת ישראל, אולם ביתם ולמעשה כל חבל הארץ של יהודה שומרון ורמת הגולן נעדר מהמפה.

ההורים פנו לראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, וזה פנה במכתב דחוף לשר החינוך בו הוא קורא לו להסיר לאלתר את ספר הלימוד ממצבת הספרים המאושרים ללימוד בבתי הספר, ולבדוק את כלל הספרים של אותה הוצאה לאור.

דגן כתב: "לא יעלה על הדעת שמשרד החינוך יפעל כאחרון ארגוני ה-BDS, ויאפשר הדרת כחצי מליון בני אדם ובהם כ-400,000 תלמידים מספרי הלימוד. אני פונה אליך ומבקש לבטל את אישור השימוש בספר זה ולחקור כיצד אושר דבר כזה, כמו כן אני מבקש לעבור על כלל הספרים ולוודא שהתופעה לא חוזרת על עצמה. זהו דבר שהוא מעוות פוליטית ומנוגד לחוק החרם, ובעיקר לא ראוי שתלמידי ישראל ילמדו מספר כזה".

מדובר בספר "קריאה ראשונה" בהוצאת יבנה בונוס בע"מ, החוברת החמישית העוסקת במדינת ישראל ונקראת "אני וארצי" ואויירה ע"י א. אסאו.

אמו של אחד הילדים בשומרון, בו נמצא ספר הלימוד: "הופתעתי לגלות שבמדינת ישראל בספר קריאה המיועד לחינוך הממלכתי מופיעה מפת ארץ ישראל לא בשלמותה. כבר בכיתה א' מציגים בפני ילדים מידע מוטעה".

מדובר בספר מתקופת כהונתו של חה"כ נפתלי בנט כשר חינוך, בשנת 2017. ברגע שהדבר התגלה לשר הנוכחי יואב גלנט, הועברה הנחייה לתקן זאת באופן מיידי. מלשכת שר החינוך נמסר: "יהודה ושומרון מהווים חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל ומההיסטוריה הציונית והיהודית שלנו. הם נכס ביטחוני ואסטרטגי מהמעלה הראשונה.

לנוכח זאת, הנחה שר החינוך יואב גלנט את גורמי המקצוע במשרד להוריד באופן מידי את המפה אשר שולבה בספר בשנת 2017, ולהוציא כבר בימים הקרובים מפה מעודכנת לספר הלימוד".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]