רה"מ: "היעד - לחסן תוך שבועיים 90% מבני ה-50 ומעלה" - 0404
רה

רה"מ: "היעד – לחסן תוך שבועיים 90% מבני ה-50 ומעלה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין העבירו לפני זמן קצר (שלישי) תדרוך לציבור בנושא הקורונה ואורכו של הסגר.

בפתח דבריו התייחס ראש הממשלה להתנגדות ערוצי השמאל לשדר את התדרוך, ואמר כי "מסתמן שחלק מערוצי התקשורת אינם מתכוונים לשדר מסרים מצילי חיים שנפרסם הערב ממשרד הבריאות. אני מבקש מכם לצפות בדברים החשובים שלי בשידור חי בערוץ 20 ובפייסבוק שלי".

בהמשך אמר רה"מ על החיסונים נגד הנגיף: "נפתח בצורה הדרגתית את המשק כבר בשבוע הבא, אבל בצורה זהירה. אנחנו בעיצומו של מרוץ בין מבצע החיסונים לבין המוטציה. מבצע החיסונים הוא המפתח שלנו לתוכנית היציאה מהקורונה. המוטציה מכה בכל העולם.

גם בנו מכה המוטציה. לפני כמה ימים היא הייתה כ-70% מסך הדגימות שלנו, וכיום היא כ-80%. התפשטות עצומה. 97% מהמתים הם בקבוצות הגיל של 50 ומעלה. 93% מהחולים קשה – בקבוצות הגיל האלה. המוטציה הבריטית מכה בנו ומכה בצורה מאוד ברורה. אם הצלחנו לחסן ולהגן על בני ה-50 ומעלה, אנחנו במידה רבה בדרך לניצחון על הקורונה.

כל יום קובע. המשמעות של עוד שלושה ימי סגר היא 200 אלף איש מחוסנים. אני מציב יעד של חיסון של לפחות 90% מבני ה-50 ומעלה תוך שבועיים. זה יאפשר לנו לפתוח את המשק בהדרגה ולהציל נפשות.

אני מבקש מכל מי שמעל גיל 50 ללכת להתחסן. גם למענכם וגם למען כולנו, כדי שנוכל לצאת יחד מהקורונה, מאוחדים וחזקים מאי פעם".

בתום דברי רה"מ, הודיע שר הבריאות כי בימים אלו שוקלים להוריד את גיל המתחסנים. על הציפייה לפתיחת המשק וסיום הסגר בסוף השבוע הנוכחי, אמר השר אדלשטיין: "אנחנו רוצים להאריך את הסגר עד יום ראשון. אם נפתח בסופ"ש, המסחר ימשוך מיליוני אנשים – היום הזה יכונה יום שישי השחור".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]