בגלל שלט מחאה: כתב אישום כנגד פעיל במחאה על מותו של אהוביה סנדק ז"ל - 0404
בגלל שלט מחאה: כתב אישום כנגד פעיל במחאה על מותו של אהוביה סנדק ז באדיבות המשפחה

בגלל שלט מחאה: כתב אישום כנגד פעיל במחאה על מותו של אהוביה סנדק ז"ל

כתב אישום הוגש היום (שלישי) בבימ"ש השלום בירושלים נגד פעיל במחאה על הרג אהוביה סנדק ז"ל בגין איומים. הפעיל מואשם במעורבות בהצבת שלט מחאה שנתלה ביישוב בת עין בציון 30 יום למותו אהוביה סנדק.

השלט אשר בגין הצבתו מואשם הפעיל, מדמה את השילוט שמציב צה"ל בכניסה לשטחי A ו-B ברחבי יו"ש. הוא הוצב במחאה על התנהלות השוטרים במרדף המשטרתי שהוביל למותו של אהוביה סנדק ז"ל. בשלט נכתב "אתם פוגעים בביטחון תושבי הישוב. רצחתם לנו ילד. בכניסתכם אתם מסתכנים! ראו הוזהרתם!".

בכתב האישום נכתב "במעשיו האמורים לעיל, איים הנאשם על השוטרים וניסה לאיים על כלל שוטרי התחנה בפגיעה שלא כדין בפגיעה בגופן או בגופם של שוטרים אחרים וזאת במטרה להפחידם או להקניטם".

אישום נוסף צוין בכתב האישום כנגד הפעיל בו תואר כי התקיים מפגש בינו לבין שוטר "השוטר ביקש מהנאשם להזדהות בפניו, או אז החל הנאשם בהליכה לכיוון כללי בת עין. השוטר קרא לנאשם לעצור, אך האחרון התעלם מקריאתו והמשיך בהליכה. השוטר קרא לנאשם לעצור בשנית אך הנאשם הוסיף להתעלם מקריאותיו והחל בבריחה מפני השוטר כשהוא רץ בוואדי לכיוון בת עין עד שנעלם".

על מעשיו אלו הוסיפה התביעה אישום בגין הפרעת שוטר במילוי תפקידו.

עו"ד דוד הלוי המייצג מטעם מארגון חוננו את הפעיל תקף את הגשת כתב האישום: "כתב האישום אשר הוגש מקומם והזוי. במדינה דמוקרטית מתוקנת המקדשת את חופש הביטוי והמחאה כתב אישום מן הסוג האמור לא היה צריך להיות מוגש כלל ועיקר. ספק אם כתב האישום יעמוד במבחן משפטי.

מכל מקום, קשה מאוד להשתחרר מהרושם כי כתב האישום נגוע כולו באכיפה בררנית קשה ומצביע על הדורסנות וחוסר הריסון והאיפוק של גופי האכיפה, רק משום שהשלט כוון כלפי משטרה. אין לנו ספק כי מרשנו יזוכה בתיק זה, בסופו של יום".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]