ח"כ קלנר: כך עובדת השיטה של בג"ץ לגנוב את הדמוקרטיה מאזרחי ישראל - 0404
ח דוברות הכנסת

ח"כ קלנר: כך עובדת השיטה של בג"ץ לגנוב את הדמוקרטיה מאזרחי ישראל

ח"כ אריאל קלנר מהליכוד התייחס היום (שלישי) לדיון המתקיים בבג"ץ בנוגע לפסילת חוקי יסוד שחוקקה הכנסת. קלנר הסביר כיצד עובדת השיטה של בג"ץ "לקחת עוד סמכות שלטונית ולרוקן את הדמוקרטיה הישראלית מכל תוכן".

ח"כ קלנר: "גונבים אתכם, אזרחי ישראל. גונבים אותנו. בעודנו "משחקים" בבחירות, בג"ץ עומד לדון היום בחוקי יסוד. כך בדיוק עובדת השיטה של בג"ץ – קודם דיון תיאורטי, אח"כ מכניסים איזו פיסקה לא מחייבת כדעת מיעוט וכעבור מספר שנים, נשענים עליה ונוטלים סמכויות שמעולם לא היו להם ולא היו אמורות להיות להם.

את זה כמובן עוטפים בז׳רגון משפטי וממציאים מונחים כמו "עקרונות היסוד של השיטה החוקתית", "שימוש לרעה בחוקי יסוד" וכו'. המטרה אחת – לקחת עוד סמכות שלטונית ולרוקן את הדמוקרטיה הישראלית מכל תוכן.

הדיון הוא תיאורטי לכאורה. משמעותו היא אדירה ומרחיקת לכת. בעוד קצת יותר מחודש וחצי נלך לבחירות. אם לא נצליח להביא רוב מובהק לממשלת ימין ואזרחי ישראל יבזבזו קולות על מפלגות שאינן מחויבות קודם כל לממשלת ימין, העריצות המשפטית הזו תמשיך לרדות בנו: לפגוע בביטחון, במדיניות ההגירה, בארץ ישראל ובזהותה היהודית של מדינת ישראל. הפעם הזו, בע"ה יהיו מעל 61 מנדטים לימין ונוכל לסיים את העריצות המשפטית".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]