המאבק של קרעי נגד הבנקים: "מתנהלים באופן מונופוליסטי כדי לרמוס את התחרות בשוק המשכנתאות" - 0404
המאבק של קרעי נגד הבנקים: דני שם טוב, דוברות הכנסת

המאבק של קרעי נגד הבנקים: "מתנהלים באופן מונופוליסטי כדי לרמוס את התחרות בשוק המשכנתאות"

חבר הכנסת ד"ר שלמה קרעי מהליכוד, יצא לאחרונה במאבק כנגד הבנקים, אשר לדבריו מנצלים את הרפורמה של ביטול מגבלת שליש הפריים לרעת הלקוחות, ומעלים את הריבית תוך שימוש ציני בכוח האוליגופוליסטי המופרז שיש לשחקנים המעטים בשוק הבנקאי.

חה"כ קרעי: "זוכרים שבטלנו את מגבלת שליש הפריים? ציפינו לחיסכון של מאות שקלים בחודש… אממה! הבנקים נבהלו והחליטו לקבור את התחרות. במקום לאפשר לנו לקחת עד 2/3 בריבית נמוכה, הם שיחקו עם המספרים כך שלא משנה מה נעשה, נשלם אותו דבר בדיוק. יוצאים למאבק נגד החזירות הזו".

את המאבק מיישם חה"כ קרעי באמצעות שורת צעדים, בהם:

1. חה"כ קרעי יפעל ליישום המלצות ועדת "הטייקונים", כולל הקמת ועדת פיקוח פרלמנטרית עם סמכויות נרחבות על רשויות פיננסיות.

2. יפעל לביטול מוחלט של עמלת הפירעון המוקדם והגברת התחרות.

3. יפעל לביטול עמלת ערבות בנקאית המגובה בפקדון שאין לה כל הצדקה כלכלית – מדובר בריבית שנתית שאנחנו משלמים על כסף שלנו (!) ששוכב קפוא בכספת הבנק.

4. יאלץ אותם בחקיקה ראשית לפרסם באופן שוטף עלויות גיוס רלבנטיות המותאמות לסוגי ההלוואות ולשקף את המרווח הפיננסי שלהם. יראה הציבור וישפוט.

5. יאלץ אותם בחקיקה ראשית לפרסם אחוזונים של שיעורי הריביות על מסלולי ההלוואות ולא רק ממוצע.

6. יאלץ אותם בחקיקה ראשית לפרסם את שיעורי הריביות על מסלולי ההלוואות בחלוקה לפריפריה חברתית וגיאוגרפית כדי לעצור את המגמה לגביית ריביות גבוהות יותר בפריפריה ללא הצדקה כלכלית.

7. יסיר חסמים ומגבלות שיפתחו את השוק לשחקנים חדשים מהשוק הבינלאומי במגוון תחומי הבנקאות והאשראי.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]