הרמטכ"ל הורה להקים ועדת חקירה בנושא מות רון עובד ז"ל בתאונה בגיבוש צנחנים - 0404
הרמטכ פלאש 90

הרמטכ"ל הורה להקים ועדת חקירה בנושא מות רון עובד ז"ל בתאונה בגיבוש צנחנים

הרמטכ"ל אביב כוכבי הורה על הקמת ועדת חקירה בעקבות מותו של הנער רון אליהו עובד, שנהרג מפגיעת אוטובוס במהלך מיונים לחטיבת הצנחנים ב-11 באפריל 2019.

עובד ז"ל, תושב קיבוץ פלמחים בן 18, שהה יחד עם נערים נוספים ליד בסיס בנגב בעת שהאוטובוס הידרדר לעברם. שני נערים נוספים שהיו במקום נפצעו בינוני, ושלושה אחרים נפצעו קל.

לאחר האירוע ובמקביל לתחקיר הפיקודי ב-2019, הוחלט על פתיחה בחקירת מצ"ח. החקירה המקיפה שהתקיימה בחודשים האחרונים חשפה עובדות חדשות שבגינן התקבלה ההחלטה.

בשל כך, ועל מנת למצות עד תום את תהליך הפקת הלקחים, הורה הרמטכ"ל על מינוי ועדת חקירה שתשלים את בחינת האירוע ותבחן מדוע חלק מהעובדות לא עלו במסגרת התחקיר הפיקודי.

לדברי דובר צה"ל: "ועדת החקירה תבדוק את היום הראשון של הגיבוש, ולמה לא תחקרנו את האירוע כחלק מכך שגם היום הראשון היה צריך להיבחן כיום גיבוש. יש להתייחס למסקנות, כיצד יש לחקור אירועים כאלו בעתיד. יש מנחה בטיחות למיון, שבו קובעים מה צריכים לעשות המפקדים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]