שורת ח"כים מהימין קוראים לעצור את ההרס המתוכנן במעוז אסתר - 0404
שורת ח

שורת ח"כים מהימין קוראים לעצור את ההרס המתוכנן במעוז אסתר

בעקבות הפרסום לפיו מערכת הביטחון מתכננת לבצע הרס בגבעת מעוז אסתר בתקופה הקרובה, יצאו היום (שני) כעשרה חברי כנסת מסיעות הימין, בקריאה לראש הממשלה ולשר הביטחון, לפעול ככל יכולתם על מנת למנוע את ההרס.

הקריאה יצאה לאחר שלפני כשבועיים פורסם, כי מערכת הביטחון מתכננת עם תום ימי השלושים למותו של אהוביה סנדק ז"ל, לבצע הרס עם בגבעת מעוז אסתר בה התגורר אהוביה ובמאחזים נוספים באזור.

על הקריאה חתמו: חברי הכנסת מהליכוד; מאי גולן, עמית הלוי, שבח שטרן, אריאל קלנר, שלמה קרעי, מיקי זוהר ואתי עטיה, חבר הכנסת יצחק פינדרוס מיהדות התורה וחבר הכנסת מתן כהנא ממפלגת ימינה.

לקריאה הצטרפו גם ראש מועצת שומרון יוסי דגן וראש מועצת קרית ארבע, אליהו ליבמן. ח"כ קלנר הוסיף ואמר כי הוא "קורא לכוחות האכיפה לעסוק בדברים החשובים, למיגור הפשע ולשמירה על הסדר הציבורי בתקופת הקורונה, ולא לבזבז משאבים יקרים כנגד מתיישבים חלוצים בארץ ישראל".

קריאת חברי הכנסת, מצטרפת לקריאה של רבנים מהציונות הדתית שיצאה אמש (ראשון), בה קראו הרבנים "לכל מי שביכולתו להשפיע", למנוע את הרס מעוז אסתר ומאחזים נוספים באזור.

על הקריאה חתמו: הרב חיים דרוקמן, הרב אליעזר ולדמן, הרב אבי סמוטריץ, הרב דב ליאור, הרב אליקים לבנון, הרב שמואל אליהו, הרב דוד חי הכהן, הרב אוהד קרקובר, הרב שלמה אבינר, הרב חיים שטיינר, ורבנים נוספים.

"הובא לידיעתנו כי מערכת הביטחון מתכננת להרוס ולפנות את שכונת מעוז  אסתר ומאחזים נוספים, במהלך השבועות הקרובים", כתבו הרבנים. "אנו, רבני ערים וקהילות, החתומים מטה, מביעים זעזוע מכוונה זו. אנו פונים לראש הממשלה, לשר הביטחון ולכל מי שביכולתו להשפיע כדי למנוע את מעשה ההרס ולפעול במהירות כדי שלא יתבצע", קראו הרבנים.

הרבנים אף מתחו ביקורת על מדיניות מערכת הביטחון בנוגע להתיישבות בגבעות. "מניעת התיישבות של עם ישראל בארצו היא עוול וחוסר-צדק", כתבו. "חמור הדבר שבעתיים, כיון שלא נוגעים במאחזי הרשות שהולכת ומשתלטת על שטחי ארצנו".

"אנו פונים לממשלת ישראל, לאחר מותו הטראגי של אהוביה סנדק ז"ל, להתאמץ ולקרב את הצעירים אשר פועלים להפריח את שיממות ארצנו, וקוראים לפעול באופן חיובי להרגעת הרוחות", הוסיפו הרבנים.

נזכיר כי בגבעת מעוז אסתר התגורר אהוביה סנדק ז"ל, שנהרג לפני כחודש כתוצאה מניגוח של בלשי ימ"ר ש"י ברכב בו נסע.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]