הפרקליטות לא תפתח בחקירה פלילית נגד שופט העליון מלצר על חתונת הקורונה שארגן - 0404
הפרקליטות לא תפתח בחקירה פלילית נגד שופט העליון מלצר על חתונת הקורונה שארגן יונתן סינדל, פלאש 90

הפרקליטות לא תפתח בחקירה פלילית נגד שופט העליון מלצר על חתונת הקורונה שארגן

השבוע הסתיים פרק נוסף בסאגה של הפרת החוק של השופט, המשנה לנשיאת העליון, חנן מלצר. כזכור לפני מספר חודשים נחשף שמלצר ערך חתונה המונית לבנו למרות ההנחיות שמתירות חתונה בצמצום של עד עשרים איש.

לטענת מלצר הוא הוטעה על ידי נציג משרד הבריאות שאישר לו את קביעת החתונה שנערכה בהשתתפות של כמאה איש.

בעקבות המקרה הגיש ארגון זכויות האדם בצלמו תלונה חריפה לנציב קבילות הציבור על שופטים, השופט בדימוס אורי שוהם, בו דרש לנזוף בחריפות בשופט שמפר בפומבי את הנחיות הקורונה.

הנציב בירר מול משרד הבריאות ואישר שאכן נעשתה הפרה חמורה של השופט אך קבע כי לא ניתן להוכיח שלא הוטעה על ידי משרד הבריאות. בעקבות קביעתו פנה ארגון בצלמו ליועץ המשפטי לממשלה שייתן קנס לשופט על הפרת התקנות, כפי שקורה במקרים בו אזרחים פשוטים מפירים את תקנות הקורונה, לאחר שהיועמ"ש קבע בעבר כי נבחרי ציבור יקבלו קנס אף בדיעבד.

אולם, המערכת שוב צופפה שורות ושופט העליון חמק גם מקנס לאחר שמנדלבליט, המשמש בנוסף על תפקיד היועמ"ש גם כמ"מ פרקליט המדינה, קבע כי לא הוכח באופן וודאי שנעשתה עבירה על החוק. עו"ד אביעד ויסולי פנה ליועמ"ש בבקשה שיפתח בחקירה פלילית על מנת לגלות האם אכן נעשתה עבירה בטענה שהפרת חובה חקוקה הינה עבירה פלילית אך מנדלבליט הודיע כי הוא דוחה את הפנייה בטענה שלפי הפרשנות המקובלת הפרת תקנות קורונה אינה עבירה פלילית .

שי גליק, מנכ"ל בצלמו מסר בתגובה להחלטה: "המורמים מעם שוב ניצלים, במקום שהמורמים מעם יהוו דוגמא אישית המערכת כולה מתגייסת לעזור להם להינצל מלשלם את הקנס שהם חייבים. הציבור הישראלי כבר אינו חש אמון במערכת המשפט ונבחרי הציבור בדיוק בגלל התנהגות זו.

מאכזב שהאדם השני בחשיבותו במערכת המשפט מפר ברגל גסה את החוק ויוצא זכאי. נמשיך לפעול נגד השחיתות במערכת המשפט".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]