ראש ישיבת "לב לדעת" בשדרות על ימר ש"י: "שם רשעים ירקב - זו לא פליטת פה" | צפו - 0404

ראש ישיבת "לב לדעת" בשדרות על ימר ש"י: "שם רשעים ירקב – זו לא פליטת פה" | צפו

הרב שלמה בנימין, ראש ישיבת ההסדר "לב לדעת" בשדרות, השתתף בהפגנה על מותו של הנער אהוביה סנדק, במוצאי שבת האחרונה בצומת מיתרים בהר חברון והשיב לטענתו של הרב יעקב מידן כנגד אמירתו על כך שיש לומר במקום ימ"ר ש"י – ימ"ר שר"י , כאשר הכוונה לראשי תיבות: שם רשעים ירקב. לדברי הרב בנימין: "אנחנו עומדים על דעתנו".

הרב יעקב מידן פרסם מאמר כנגד דברים ברוח דומה אותם אמר ראש ישיבת "לב לדעת" בשדרות וטען כי יש לנהוג כבוד בשוטרים ולא לכנות שוטרים בשם רשעים. בנוסף טען הרב מידן כי בשל היכרותו עם ראש ישיבת ההסדר בשדרות הוא מעריך את הרב בנימין כתלמיד חכם וכי ודאי מדובר בפליטת פה של אבא כאוב, שבנו מחה בהפגנה וחטף מכות קשות מהשוטרים.

הרב בנימין נשא דברים בהפגנה והגיב לביקורת על דבריו והבהיר כי לא חזר בו מהדברים: "המקור של 'שם רשעים ירקב' זה פסוק שחז"ל אמרו אותו על אנשים הרבה פחות בעייתיים. ואילו ימ"ר ש"י מרימים יד, 'וכל המרים יד על חברו נקראו רשע".

הרב המשיך בביקורת חריפה על המשטרה ואמר: "הם לובשים על עצמם מדים של קודש. להיות שוטרים בעם ישראל זה דבר קדוש, מי שמחלל את המדים, אוי ואבוי לו, אז הוא מועל. ומועל נקרא רשע. לא זו בלבד, אלא שאנשים שחשודים חס ושלום בניגוח, אפילו רוצח בשוגג התורה קוראת לו 'רוצח', אז 'רשע' בוודאי יש הוא אמינא לומר. אז מי שחושב שזו הייתה פליטת פה, זו לא פליטת פה. לכן אנחנו עומדים על דעתנו".

שוטרים שהיו במקום ההפגנה צילמו את הרב בנימין ובתגובה הרב פנה אליהם: "זה מאוד חשוב שהמשטרה תצלם טוב טוב, זה מה שיש להם לעשות לצערנו הרב, אבל בינתיים ברוך ה' אנחנו חיים במדינה שמותר להגיד את דברי התורה ואנחנו עומדים על דברי התורה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]