פשרה בתום דיון סוער: הסגר הוארך עד שישי בבוקר - 0404
פשרה בתום דיון סוער: הסגר הוארך עד שישי בבוקר יניב נדב, דוברות הכנסת

פשרה בתום דיון סוער: הסגר הוארך עד שישי בבוקר

הממשלה התכנסה הערב (ראשון) כדי לדון בדרישת משרד הבריאות להאריך את הסגר בשבוע לפחות, לנוכח נתוני התחלואה. בתום הישיבה, הוחלט להאריך את הסגר עד יום שישי בשבע בבוקר, ונקבעה ישיבה נוספת ליום רביעי.

יו"ר כחול לבן בני גנץ, דרש במהלך הישיבה שהסגר יימשך רק עד יום חמישי: "אנחנו צריכים להמשיך את הסגר עוד מספר ימים ולהיערך לפתיחה רחבה מיום חמישי – כולל כל המסחר בערים ירוקות וצהובות".

מנגד, ראש הממשלה בנימין נתניהו, אמר כי "חייבים להאריך את הסגר בשבוע. צריכים להוריד את התחלואה, כבר רואים שהסגר עובד. עוד שבוע ונוכל להתחיל לפתוח. הזן הבריטי משתלט בעולם וגם בארץ. חייבים למנוע מאנשים רבים למות. איך אפשר לשחק בחיים של אנשים?"

עוד הוסיף רה"מ נתניהו בדבריו לגנץ: "זה לא יכול להיות, זה מדהים אותי. אסור לנו לעשות את הדבר הזה (להסתפק בסגר עד יום חמישי בלבד), זה לא חכם ולא מוסרי. כל אנשי המקצוע בעד הארכה. למה אתם נגד? המשך הימים ייתנו לנו יציאה טובה יותר. אנחנו דנים על שישי שבת ראשון, מאות אלפי מחוסנים". שר הבריאות וממונה הקורונה הבהירו כי הם תומכים בעמדת רה"מ.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]