רה"מ בישיבת הממשלה: "צריך למנוע התקהלות בכל המגזרים" | צפו - 0404
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

רה"מ בישיבת הממשלה: "צריך למנוע התקהלות בכל המגזרים" | צפו

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הערב (ראשון) בפתח ישיבת הממשלה הדנה בהארכת הסגר, כי חייבים להאריך את הסגר בשבוע. פרויקטור הקורונה נחמן אש הציג בישיבה את נתוני התחלואה, לפיהם "למרות קצב החיסונים הגבוה, עדיין לא ניכר אפקט ירידה במספר החולים הקשים בבתי החולים".

בהמשך לכך, אמר רה"מ: "העולם מותקף בעצמה בשבועיים האחרונים ביתר שאת על ידי שתי מוטציות, המוטציה הבריטית והמוטציה הדרום אפריקנית. שיעור התמותה היומי בבריטניה הוא פי שלושה מישראל. כל אחד שהולך לעולמו זו אבידה גדולה מאוד. מערכת הבריאות במדינות רבות על סף קריסה וגם בישראל מערכת הבריאות שלנו נמצאת במתיחת איברים מקסימלית. לכן, סגרנו את השמיים ראשונים בעולם.

אנחנו במירוץ מאוד הדוק לחסן כמה שיותר מאזרחי ישראל אל מול התפשטות המוטציות. אנחנו יכולים לעשות את החיסון בזכות מיליוני החיסונים שהבאנו ואנחנו מביאים לישראל. אני מקווה שאם לא תהיינה הפתעות נוספות אנחנו נוכל לפתוח את החינוך והכלכלה שלנו בהדרגה.

אני קורא לאחרוני המבוגרים, מגיל 50 ומעלה: בואו עכשיו ותתחסנו. אתם מהווים את עיקר התחלואה הקשה ואני מבקש מכם לעשות זאת גם למענכם, למען מערכת הבריאות שלנו וגם למען כל אזרחי ישראל.

ביממה האחרונה אני קיימתי דיונים עם שרי הבריאות והחינוך כדי לאפשר פתיחה מדורגת בימים הקרובים של מערכת החינוך. החל מהחינוך הרך, הכיתות הנמוכות וכמובן תלמידי י"א וי-י"ב שהם במהלך התחסנות. בישיבת המשך שנקיים במהלך השבוע נדון בהמלצות המפורטות בעניין זה.

היום תדון הממשלה בהארכת הסגר עד יום א' והארכת סגירת הגבולות. בינתיים אני מבקש לשמור על הכללים, חייבים לשמור על הכללים. שיהיה ברור: התקהלות זו התקהלות זו התקהלות. זה לא משנה אם מדובר בחרדים, חילונים או ערבים. לצערי יש התקהלויות בכל הצדדים ובכל הציבורים הללו. צריך להפסיק את זה מיד וצריך להפסיק לעשות מזה פוליטיקה. להתמקד בהפרות של ציבור אחד ולהתעלם מההפרות של ציבורים אחרים – כולם צריכים להפסיק. זה הזמן לאחדות.

חובה לשמור על הכללים, לשמור על מרחק, למנוע התקהלויות – בכל מגזר ובכל מקום. כפי שאתם יודעים, אנחנו העלנו היום יחד את הקנסות. הוכחנו במהלך השנה האחרונה, כאן במדינת ישראל, שלמרות הקשיים הגדולים, אנחנו מסוגלים להתמודד עם הקורונה. נכנסנו יחד לקורונה ונצא ממנה יחד".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]