קבוצות בליכוד ל-0404: "אורלי לוי היא אשת השמאל הקיצוני - לא צריכים פיגוע כזה אצלנו" - 0404
קבוצות בליכוד ל-0404: פלאש 90

קבוצות בליכוד ל-0404: "אורלי לוי היא אשת השמאל הקיצוני – לא צריכים פיגוע כזה אצלנו"

קבוצת "הליברלים בליכוד" וכן פורום "דרור בליכוד" קראו היום (ראשון) לראש הממשלה בנימין נתניהו שלא לשריין את אורלי לוי-אבקסיס לרשימת הליכוד לכנסת.

בקבוצת "הליברלים" טענו: "אורלי לוי היא סדין אדום. היא פיגוע אלקטורלי לליכוד. אורלי לוי מעמידה בסיכון את ההצבעה לליכוד בקרב ציבור רחב מאוד. הליכוד היא מפלגה לאומית ליברלית, עם תפיסת עולם ברורה מבחינה לאומית-מדינית, ותפיסת עולם מגובשת בתחום הכלכלי, של חירות הפרט ושוק חופשי. אורלי לוי, בקריירה הפוליטית שלה, הוכיחה כי היא יריבה אידאולוגית של תפיסת העולם הליברלית, והיא זיקית בתפיסת העולם הלאומית. מתוך הכרה של השטח, חשוב לנו להדגיש בפני מקבלי ההחלטות, כי צירוף שלה לליכוד יכול לסכן מאוד את הבייס האידאולוגי של המפלגה ולהרתיע עשרות אלפי מצביעים.

בנוסף, ולמרות שזה היה לטובתנו, אנחנו לא רואים בעין יפה בגידה במצביעים ועידוד התנהגות דומה בעתיד. אנחנו מאוד לא אהבנו כאשר הסכמי אוסלו הארורים עברו בכנסת באמצעות תמיכה של שני עריקים מהימין (שערקו ממפלגת "צומת" של רפול ז"ל בזמנו), גונן שגב ואלקס גולדפבארב, אנחנו גם מאוד לא אהבנו כאשר גדעון סער השתמש בשתי חברות כנסת מהליכוד, מיכל שיר ושרן השכל, כדי להפיל את הממשלה בה הליכוד הייתה חברה, ואנחנו לא חושבים שנכון שהליכוד ימשיך לעודד את התופעה הבזויה הזו עכשיו.

נבחרי הציבור צריכים לכבד את המצביעים שלהם, מימין ומשמאל, ולפעול על פי המנדט שניתן על ידי הציבור. זו הדמוקרטיה והמשך פגיעה ביסודות השיטה הדמוקרטית אינה לכבודו של איש ואינו לטובת אף אחד".

את הדברים אימת ראש הקבוצה, אמיר וייטמן, ומסר לחדשות 0404: "אורלי היא אישה מהשמאל הקיצוני החברתי-כלכלי, בוגדת סדרתית במצביעיה שעברה לשמאל. היא בעלת עמדות שמאל רדיקלי ואנחנו לא צריכים פיגוע כזה אצלנו. מבחינת תרבות פוליטית אנחנו לא אוהבים את זה שאנשים גונבים את המנדט שקיבלו מהבוחר ומשתמשים בו. צריך לשמור על המוסדות שלנו… להפוך את התהליך הדמוקרטי לקרקס של אינטרסים וגניבת מנדטים – זה דבר חמור שלא נסכים איתו".

מפורום "דרור" נמסר: "אנו אומרים לראש הממשלה – אנחנו לא רוצים את אורלי לוי ברשימת הליכוד. היא לא מייצגת אותנו, היא לא מייצגת את הליכוד והיא לא מייצגת את הימין וערכיו. לוי היא נטל מסוכן ושיריונה ברשימה עלול להבריח מצביעי ליכוד, ובצדק. כבר קראנו לנתניהו, ניתן לצמצם את כמות השיריונים, ולשריין רק אישים בעלי ערך מוסף משמעותי. לנו, ולחברי ליכוד רבים נוספים אין ספק, לוי היא לא אחת כזאת".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]