רבני הציונות הדתית: למנוע את הרס מעוז אסתר - 0404
רבני הציונות הדתית: למנוע את הרס מעוז אסתר אלישע ירד

רבני הציונות הדתית: למנוע את הרס מעוז אסתר

רבנים בציונות הדתית יצאו היום (ראשון) בקריאה למנוע את הרס גבעת מעוז אסתר, בה התגורר אהוביה סנדק ז"ל. הקריאה יצאה לאחר שפורסם כי בכוונת מערכת הביטחון להרוס את הגבעה בשבועות הקרובים.

רבנים בציונות הדתית בהם, הרב שמואל אליהו, הרב דב ליאור, הרב אליקים לבנון והרב שלמה אבינר, יצאו היום בקריאה פומבית, לראש הממשלה ולמערכת הביטחון להימנע מהרס גבעת מעוז אסתר.

על הקריאה חתומים  הרב דב ליאור, הרב אליקים לבנון, הרב שמואל אליהו, הרב חיים דרוקמן, הרב אליעזר ולדמן, הרב דוד חי הכהן, הרב אוהד קרקובר, הרב שלמה אבינר, הרב דניאל כהן, הרב ישראל אריאל, הרב ליאור אנגלמן, הרב אבי סמוטריץ' – אביו של ח"כ בצאלאל סמוטריץ' ורבנים נוספים.

במכתב הרבנים צויין כי "הובא לידיעתנו כי מערכת הביטחון מתכננת להרוס ולפנות את שכונת מעוז אסתר ומאחזים נוספים, במהלך השבועות הקרובים.

אנו, רבני ערים וקהילות, החתומים מטה, מביעים זעזוע מכוונה זו. אנו פונים לראש הממשלה, לשר הביטחון ולכל מי שביכולתו להשפיע כדי למנוע את מעשה ההרס ולפעול במהירות כדי שלא יתבצע".

הרבנים אף מתחו ביקורת על מדיניות מערכת הביטחון בנוגע להתיישבות בגבעות: "מניעת התיישבות של עם ישראל בארצו היא עוול וחוסר-צדק. חמור הדבר שבעתיים, כיון שלא נוגעים במאחזי הרשות הפלסטינית שהולכת ומשתלטת על שטחי ארצנו.

אנו פונים לממשלת ישראל, לאחר מותו הטראגי של אהוביה סנדק ז"ל, להתאמץ ולקרב את הצעירים אשר פועלים להפריח את שיממות ארצנו, וקוראים לפעול באופן חיובי להרגעת הרוחות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]