בית המשפט ביטל הרחקת פעילי מחאת אהוביה סנדק מת"א: "אין חשד לעבירה פלילית" - 0404
בית המשפט ביטל הרחקת פעילי מחאת אהוביה סנדק מת ישראל זעירא

בית המשפט ביטל הרחקת פעילי מחאת אהוביה סנדק מת"א: "אין חשד לעבירה פלילית"

ביום חמישי האחרון נערך דיון בבית משפט השלום בת"א, על תנאי שחרורם של הנערים אשר תלו שלטי מחאה על הרג הנער אהוביה סנדק בת"א. השופטת הדסה אסיף קיבלה את עמדת עו"ד המייצגים את הנערים מטעם חוננו ופסקה לבטל את הרחקתם מתל אביב למשך 15 יום וכמו כן את איסור שהוטל על הנערים ליצור קשר אחד עם השני.

עו"ד הבר אשר ייצג את החשודים אמר בדיון כי מדובר בהגבלת חופש התנועה שהיא זכות יסוד וכי אין טעם להרחיק את הנערים מהעיר תל אביב דווקא. השופטת אסיף חתמה את הדיון וקבעה "לאחר ששמעתי את טענות כל הצדדים ועיינתי בתיק החקירה אני מחליטה לבטל את תנאי השחרור שנקבעו לחשודים". בנוסף קבעה השופטת כי היא מקבלת את טענת הסנגור ואף קובעת שאין חשד לעבירה פלילית.

נזכיר כי לפני כשבועיים משטרת ת"א עצרה את הנערים, חלקם קטינים ופעילים במחאה על הרג הנער אהוביה סנדק ז"ל אשר שינו את שמם של רחובות בת"א לשמו של אהוביה סנדק ז"ל. על שלט הרחוב נכתב "רחוב אהוביה סנדק. נער, חלוץ עברי, נהרג בידי שוטרים מימ"ר ש"י".

עו"ד חי הבר מארגון חוננו מסר בתגובה להחלטה כי "המלחמה על זכויות הנערים לא הייתה לשווא, בית המשפט בסופו של דבר קיבל את העמדה שלנו וביטל את התנאים המגבילים. כשאין עבירה פלילית אז אין סמכות למשטרה להורות על הרחקה או על איסור יצירת קשר דבר שהיה מלכתחילה ללא תכלית. אני שמח שבית המשפט ראה את זה גם אם הוא לא הסכים במאה אחוז עם הטענות שלנו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]