אחרי סערת "בצלם" בריאלי: בבי"ס בתל אביב מתכננים לקיים הרצאות דומות - 0404
אחרי סערת דוברות הכנסת

אחרי סערת "בצלם" בריאלי: בבי"ס בתל אביב מתכננים לקיים הרצאות דומות

מנהל בית הספר הריאלי בחיפה זומן לאחרונה לשימוע, לאחר שהתעלם מהנחיית שר החינוך שלא להכניס לביה"ס ארגונים הפועלים באופן המבזה את חיילי צה"ל, והזמין את מנכ"ל עמותת "בצלם" האנטי-ציונית ליום עיון.

בהמשך לכך, במכתב רשמי מטעם נתי שטרן מנהל בי"ס עירוני ד' בתל אביב, הודגש כי הוא מצר על ההחלטה ומתכנן העברת תוכן דומה לתלמידיו: "יש פה שתי עוולות שאי אפשר להתחמק מהן: הראשונה היא שמנהלי בית חינוך מאויימים בפיטורים על כך שהם מיישמים את חוק החינוך הממלכתי שקובע שיש לחשוף את התלמידים למגוון דעות ולהפוך אותם לאזרחים חושבים, מודעים ומיועדים.

סתימת פיות וקביעה של אמיתות מוחלטות הן היפוכו של החוק ומנוגדות למטרות החינוך כפי שנקבעו בחוק וכפי שנדרש במדינה דמוקרטית.

השנייה היא ההנחה הבסיסית של משרד החינוך לפיה תלמידי ישראל הם עדר עיוור ולא נבון. אני מאמין לגמרי ביכולת של תלמידינו, בוודאי בחטיבה עליונה, לחשוב, לבחור בעצמם במה נכון עבורם ומה שגוי.

בימים הקרובים נבחן איך גם תלמידי השכבות הגבוהות בעירוני ד' נחשפים לתכנים מורכבים, למציאות לא חד משמעית ולקולות שאת חלקם יאהבו לשמוע ואת חלקם לא, מתוך הכרה שלנו בחוסנם, בתבונתם, ביכולתם ובעקרונות דמוקרטיים בסיסיים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]