בחרמון מלקקים את פצעי הקורונה. הנהלת האתר ל-0404: ״הפסדנו עשרות מיליוני שקלים״ - 0404
בחרמון מלקקים את פצעי הקורונה. הנהלת האתר ל-0404: ״הפסדנו עשרות מיליוני שקלים״ אתר החרמון

בחרמון מלקקים את פצעי הקורונה. הנהלת האתר ל-0404: ״הפסדנו עשרות מיליוני שקלים״

נגיף הקורונה הקטלני פגע קשות באתרי תיירות רבים ברחבי ארצנו. לאחר שבשנים האחרונות הפך אתר החרמון לאחד ממרכזי התיירות הפופולריים בישראל, בחודשים האחרונים האתר די שומם והנהלתו ספגה הפסדים כלכליים כבדים בעקבות נזקי משבר הקורונה.

ממידע שהגיע לחדשות 0404 עולה כי, סכום הנזקים של האתר הגיע לעשרות מיליוני שקלים, הכולל את הפסדי ההכנסות של החגים והכנות לעונת החורף, בהתאם להנחיות התו הסגול. לחדשות 0404 נמסר מאתר החרמון כי, "אנחנו המעסיק הגדול ביותר בצפון בימות החורף – מדובר ב-300 עובדים, שמחכים לפתיחת האתר. מעבר לנזקים הכלכליים הישירים לאתר החרמון, חשוב מאוד לציין שאנחנו מהווים עוגן כלכלי חשוב מאוד לכל הצפון בחורף. הרבה מאוד עסקים נהנים מתנועת המבקרים הגדולה שמגיעה לחרמון בחורף, כל אותם עסקים סובלים מנזקים כלכליים עוד מהסגר השני. מדובר בצימרים, מלונות, מסעדות, חנויות, תחנות דלק וכיוב'. חורף בלי חרמון מהווה מכה אנושה לכל כלכלת הצפון!".

בנוסף, נמסר מהאתר: "בסגר הראשון הוצאנו את כל העובדים לחל"ת. בסגר השני לא הוצאנו אף עובד לחל"ת, שכן היינו עסוקים בהכנות לעונה, בהתאם להנחיות תו סגול. בסגר הנוכחי כבר לא נותרה ברירה ושוב הוצאנו את כל העובדים לחל"ת, למעט צוות מצומצם מאוד".

אתר החרמון

באתר החרמון החלו להתכונן לאפשרות שנגיף הקורונה הקטלני ימשיך להשתולל ולפגוע בארצנו גם במשך החודשים הקרובים. דוברת האתר, מיקי ענבר, אמרה לחדשות 0404: "כבר בחודשי הקיץ בנינו מתווה להפעלת האתר, בהתאם להנחיות תו סגול. המתווה כולל צמצום ניכר בכמות האנשים שמורשית להיכנס כל יום לאתר, הזמנה מראש ורכישה מראש, הוצאת את כל עמדות ההסעדה מחוץ למבנה. הכניסה למבנה תותר רק למשכירי ציוד סקי וגם הם ייכנסו לתוך המבנה תוך בקרה על כמות האנשים ופיקוח, לא תותר התקהלות במבנה.

המתווה נבנה תוך שימת לב מדוקדקת לכל מחלקה ומחלקה באתר, איתור הנקודות הבעייתיות ומתן פיתרון לאותן בעיות. המתווה הוגש כבר באוקטובר למשרדי הממשלה השונים, אך נדחה על ידי משרד הבריאות, בתואנה שאנו שייכים לקטגורית אטרקציה תיירותית, על אף שהאתר משתרע על פני שטח פתוח של כ-2,700 דונם. אנחנו דורשים להשתוות לאתרי רשות הטבע והגנים שהינם הראשונים שנפתחים אחרי סגר, בהתבסס על כך שהפעילות אצלם מתקיימת באוויר הפתוח ויכולה להתקיים בתנאים זהים גם אצלנו.

זו הסיבה שהוצאנו את כל הפעילות החוצה – הוספנו עמדות מזנונים וכרטוס, צמצמנו את כמות האנשים שמראש נכנסת לאתר, גם כמות האנשים שתוכל לעלות לכל קרונית תצומצם בחצי – 4 במקום 8. גם במקרים בהם גולשים ייכנסו להשכיר ציוד במבנה, זה יהיה בהתאם לכמות האנשים המותרת במקום סגור. יהיה פקח שיאפשר כניסה למבנה לגולש נוסף, רק לאחר שגולש קודם סיים את הליך השכרת הציוד".

אתר החרמון

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]