בשל חשד ל"תכנים אנרכיסטיים" | פנייה לשר גלנט: מנע פעילות "מרכז פרס לשלום" במערכת החינוך - 0404
בשל חשד ל אבשלום שושני, פלאש 90

בשל חשד ל"תכנים אנרכיסטיים" | פנייה לשר גלנט: מנע פעילות "מרכז פרס לשלום" במערכת החינוך

פורום הארגונים למען המשפחה בישראל פנה אמש (רביעי) לשר החינוך, יואב גלנט, בדרישה לאכוף את עמדת המשרד בנוגע לאיסור השימוש בשפה הא'מגדרית בתחומי מערכת החינוך וכן למנוע כניסת הארגון מרכז פרס לשלום (העושה שימוש בשפה הזו) לבתי הספר עד לבדיקת התכנים המועברים על ידו.

"מרכז פרס לשלום" המחזיק בהרשאה להעביר תכנים בבתי הספר, מציע מגוון תכנים בהם סדנאות לישוב סכסוכים, חינוך לשלום וקבלת האחר וכן סדנאות שעוזרות להתחבר ולקבל את הזהויות השונות ועוד. באתר הארגון מופיעים פרטי הסדנאות כשהם כתובים בשפה הא-מגדרית ומעוררת המחלוקת.

במכתב שכתבה יו"ר הפורום, עו"ד נעמה סלע, צויין כי "לאחרונה עלה לכותרות שימוש שנעשה בשפת "הנקודה" במקומות שונים, כגון קופת חולים מאוחדת וכן בפרסום של בית ספר באגף חמ"ד. פנייתנו לגופים אלו הביאה לביטול השימוש כאמור וחזרה לשגרה. שימוש דומה נעשה בעבר גם במשרד החינוך במסגרת "אגרת לבוגרות ובוגרי שנת התמחות" ובעקבות פנייה שנעשתה אליכם לפני כשנה ומאמר שפורסם בנושא, הודעתם כי מדובר בטעות והדבר לא יחזור.

לאחרונה, גילינו כי ארגונים חיצוניים המורשים ללמד בבתי הספר כגון "מרכז פרס לשלום", עושים שימוש בשיטת כתיבה זו. יתרה מכך עיון בתכנים שמועברים על ידי ארגון זה מעלה כי במקום לדבר "שלום" הם עוסקים בהקניית תפיסת מציאות מדומיינת לילדים ובין היתר כי הבדלים בין בנים לבנות הנם סטיגמטים.

ידוע, כי השיבושים המבישים לעיל הנם חלק מאג'נדה מגדרית (שפה א-מגדרית), שמוחדרת באופן פרטיזני, על ידי "סוכני שינוי", שהנם חברי ארגונים פמיניסטים רדיקאליים. ארגונים אלו גורסים כי יש לתת מקום בשפה לזהויות מיניות ואישיות שונות שאינן רק גבר או אישה ואת זה עושים תחת אצטלה של דאגה מפני פגיעה בשיויון נשים כאשר ברור שבין הנקודות (שהם שוזרים בשפה) לשיווין האישה, אין ולא כלום. כמו כן בישראל תשפ"א אין בעיה של אפליית נשים, לא כל שכן בשפה.

הגופים הפמיניסטים מנסים להטמיע בשפתם החדשה "שוויון מגדרי". זהו ביטוי מבית מדרש של אג'נדה פוליטית, רדיקלית, שנויה במחלוקת, שהציבור לא היה מאשר את ערכיה הסותרניים לו היה נחשף אל תכניה. זוהי אג'נדה רדיקלית שרואה בשפה העברית בכללותה – "שפה פטריאכלית וכובשת". שימוש בנקודה הוא בבחינת ניצחון תדמיתי לארגונים – שמאופיינים בשנאת גברים שעל סף תורת גזע, וברעיון מקביל שלמדינת ישראל אין זכות קיום כמדינת לאום העם היהודי".

עו"ד סלע הסבירה את הבעתיות שבהטמעת שינוי השפה העברית והתאמתה לערכי הפמיניזם הרדיקאלי: "הטמעת הנקודה היא בבחינת הכנסת סמל של אידאולוגיה (בדומה "למגל ולחרב" הקומוניסטי) לתוך כל טקסט כתוב! יתרה מכך השימוש במילה "שוויון" הפך למטבע שחוק ולמעשה לדגל בידי מחזיקי האג'נדות הללו. הן מכוונת למהפכה תמידית – כי תמיד ניתן למצוא עוד חוסר שוויון (ולראייה, מאז שקיימים חוגי מגדר – מסתבר שחוסר השוויון לשיטת אותם חוגים רק גדל). האג'נדה הפמיניסטית הרדיקאלית העומדת בבסיס שפה חריגה זו גורסת כי העברית הנה שפה פטריארכלית שמדכאת את האישה. בהקשר זה נדגיש כי הארגונים הפמיניסטים השתלטו, לצערינו, זה מכבר על התכנים במערכת החינוך. תכנים מסוג זה פוגעים בילדינו, שכן מחנכים אותם למציאות מדומה ובין היתר:
1 .כאילו אין הבדלים בין גבר לאשה וכי מדובר בסטראוטיפים בלבד, דבר שידוע מבחינה מדעית כמופרך.
2 .כי גברים ככלל הנם אלימים ונשים הן תמיד הקרבן – עמדה מופרכת ע"י מחקרים בתחום.
3 .כי מין הוא עניין "בחירי".
4 .כי נשים בישראל הן מופלות לרעה בעוד המצב בישראל הוא הפוך. כעת, כצעד אחרון ומשלים מנסים ארגונים אלו להשתלט על השפה".

עוד צויין כי "בשולי הדברים, נזכיר את הידוע לכל, כי הארגונים הנ"ל אינם באמת דואגים לרווחתה של האישה או להתייחסות שיוונית אליה, אלא עושים הון ציבורי ופוליטי מנושאים כגון "אלימות במשפחה" ו"חזקת הגיל הרך" ונושאים רבים נוספים. הון פוליטי זה בא לידי ביטוי בין היתר, בגריפת תקציבי עתק ציבוריים לארגונים ותוך כדי פיזור שנאה ומדון בין המינים. ואנו נאמר – אם גופים אלו חפצים להטיל טרור יעשו זאת במגרש שלהם ולא יקלקלו את תלמידי ישראל".

יו"ר הארגונים למען המשפחה בישראל קראה לשר החינוך גלנט להשעות את פעילות "מרכז פרס לשלום" על מנת לבחון את התכנים אותם מעביר במערכת החינוך: "מכיוון שכבר בעבר הבהרתם כי הנכם אמונים על כיבודה והגנתה של השפה העברית מפני שיבושה, הנכם מתבקשים להורות על השעייתו לאלתר של "מרכז פרס לשלום" מהרשאתו להעביר תכנים בבתי הספר וזאת עד לבדיקה כוללת של כל התכנים המועברים על ידו באופן שבו ינופו ממנו כל התכנים האנרכיסטים האמורים לעיל".

"בנוסף לאמור לעיל ועל מנת לחזק ולהפיץ את החלטתכם בנושא, אשר כאמור נמסרה בעבר בתשובה לפנייתנו (אך כנראה אינה מוטמעת) הנכם מתבקשים לפרסם חוזר לכל בתי הספר והמורים, האוסר על שימוש בשפה הא-מגדרית מבית היוצר של הארגונים הפמיניסטים הרדיקאלים הנ"ל", הוסיפה עו"ד סלע.

פורום הארגונים למען המשפחה בישראל מאחד לתוכו את הארגונים: אבות למען צדק בצלמו, שוברות שוויון, נשים למען ישראל, אופק – המטה להסברה יהודית, הפורום לאקטיביזם יהודי, בוחרים במשפחה, פורום קפה שפירא, מרכז ליבה, חותם – יהדות על סדר היום והל"ב – העמותה לשוויון בהורות.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]