השר אדלשטיין: "גל התחלואה מסרב לרדת - לא נוכל להפסיק את הסגר" - 0404
השר אדלשטיין: אוליביה פיטוסי, פלאש 90

השר אדלשטיין: "גל התחלואה מסרב לרדת – לא נוכל להפסיק את הסגר"

השר יולי אדלשטיין מסר לפני זמן קצר הצהרה במסיבת עיתונאים על רקע נתוני התחלואה בקורונה בארצנו ועל רקע דרישת משרד הבריאות להמשיך בסגר הכללי.

השר אדלשטיין: "גל התחלואה מסרב לרדת. כנראה הסיבה לכך היא אותה מוטציה שמשתוללת. לא רואים את הירידה שהיינו רגילים לראות אחרי שבועיים של סגר. ישנה בלימה אך לא ירידה משמעותית בנתוני התחלואה.

סגרנו את שדה התעופה וטוב שכך, נמשיך בסגירה כמה שיידרש. בבתי החולים המצב מאד קשה, לא היה מצב כמותו מאז פרוץ המשבר. יותר מאלף ומאה חולים קשים במחלקות הקורונה. בלי ירידה משמעותית במספר הזה ובמספר המאומתים היומי – לא נוכל להפסיק את הסגר. מעריך שצריך פרק זמן לא נוסף אך ארוך של סגר. לצאת במצב הנוכחי של התחלואה מהסגר זה פשוט חוסר אחריות.

אמרו לי לפני כמה ימים ששתופות קואליציוניות לא יתנו להאריך את הסגר. לא ביקשתי שום דבר. מה זה לא יתנו לך? הסגר הוא למען כולנו. לצאת מהסגר במצב התחלואה הנוכחי זו הפקרות. משרד הבריאות לא ישחק את משחק הכאילו סגר. בממשלה יצטרכו לבחור, או המשך סגר או פתיחה מלאה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]