משרד הפנים חייב להורות לעיריית ראש העין לתת תשובות בעניין ליאת בן ארי | בועז גולן - 0404
משרד הפנים חייב להורות לעיריית ראש העין לתת תשובות בעניין ליאת בן ארי | בועז גולן יונתן סינדל, פלאש 90

משרד הפנים חייב להורות לעיריית ראש העין לתת תשובות בעניין ליאת בן ארי | בועז גולן

המשנה לפרקליט המדינה, ליאת בן ארי, ביצעה עבירות בנייה – עבירות פליליות. על כך אין חולק וגם דעתה האישית שמדובר ב״רף נמוך״, אינה משנה כלל את התמונה. עבירה זו עבירה וההבדל הוא רק בענישה – כגודל העבירה כך גודל העונש. היא ביצעה עבירות בנייה ברורות, המבוצעות יותר מ-16 שנה ונמשכות עד לרגע זה בבית בו היא מתגוררת במושב חרות.

בן ארי ובן זוגה צפצפו על החוק ועשו כרצונם בנכס שלהם בראש העין. הם פיצלו דירה בניגוד לחוק, אחרי שנחשפו ע״י עו״ד כנרת בראשי והבינו כי נתפסו, הם פינו את השוכר מהמקום ואטמו את הכניסה – אטימה שנחשפה לראשונה כאן בחדשות 0404. בהמשך התברר כי גם בנו מדרגות חיצוניות בניגוד לחוק וביצעו פעולות נוספות האסורות על פי החוק. גם העניין מול מנהל מקרקעי ישראל, המכרז וכל הסיפור מסביבו, הוא עניין שהרשויות החליטו שלא לחקור.

0404

המערכת המשפטית מיהרה לסוכך על בן ארי. התובעת העירונית של ראש העין הלכה צעד אחורנית ובניגוד להחלטות אחרות שלה כלפי תושבי ראש העין שביצעו עבירות בנייה – אפילו קלות יותר משל בן ארי, היא החרישה, סתמה פיה ולא ביצעה עבודתה כראוי. היא מגוננת על זוג שביצע עבירות בנייה. אותה תפיסה בגרון שתיאר בהקלטה ד״ר אביחי מנדלבליט, דומה לכאורה שהיא קיימת גם בעיריית ראש העין.

השאלה הגדולה היא היכן משרד הפנים? משרד הפנים לא מוחזק בגרונו. משרד הפנים הוא האחראי על הרשויות המקומיות. חברי מועצה יודעים היטב לפנות למשרד הפנים – למנהל המחוז תחילה בכל עניין שבו העירייה אינה נותנת תשובות ו/או מתעלמת מפניותיהם. כך לדוגמא, חבר מועצה שמבקש להעלות הצעה לסדר יום בישיבת המועצה וראש העיר אינו מאפשר לו, פונה למשרד הפנים ומהר מאוד נאלצת העירייה לבצע את חובתה על פי החוק ולאפשר להעלות ההצעה. כך בעניינים רבים ומגוונים. תפקידם של חברי המועצה לפנות למשרד הפנים כאשר משהו אינו מתנהל כראוי ובוודאי בעניינים שבהם פועלת העירייה באיפה ואיפה בין האכיפה כלפי תושביה לבין העלמת העין מבכירים.

הכדור נמצא בידיים של חברי מועצת העיר ראש העין. מלבד החבר חנוך עוז, כולם ממלאים פיהם מים ולא מבצעים את תפקידם כנבחרי ציבור. מומלץ לעוז, שממתין כבר שלושה חודשים לקבלת תשובה על פנייתו לבטל ההחלטה לוותר לליאת בן ארי, לפנות למנהל המחוז במשרד הפנים ולדרוש התערבותו. משם, ממשרד הפנים, אם אין כאלה המוחזקים בגרון, ייתכן ותבוא הישועה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]