המשנה ליועמ"ש קבע כי אין מניעה לזמן לשימוע את מנהל הריאלי אך אסר לקבל החלטה בלי להתייעץ עימו - 0404
המשנה ליועמ יאיר ליברמן, ויקיפדיה

המשנה ליועמ"ש קבע כי אין מניעה לזמן לשימוע את מנהל הריאלי אך אסר לקבל החלטה בלי להתייעץ עימו

שלטון הפקידים נמשך. המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, רז נזרי, התייחס הערב (רביעי) לפניית האגודה לזכויות האזרח, בשאלת סמכותו של מנכ"ל משרד החינוך להזמין את הנהלת בית הספר הריאלי בחיפה לשימוע. המשנה ליועמ"ש קבע כי ניתן לזמן את המנהל לשימוע אך כל החלטה בנושא חייבת להתקבל בתיאום עם משרד היועמ"ש.

במכתב צויין כי "מהתייחסות משרד החינוך עולה שמטרת השימועים הוא בירור סוגיות עובדתיות קונקרטיות הנוגעות לקיומו של הכנס בבית הספר הריאלי בחיפה. על רקע האמור, ובשים לב לסמכויות הנתונות בדין למנכ"ל משרד החינוך – לא מצאנו בסיס משפטי להורות למנכ"ל משרד החינוך להימנע מלקיים שימוע בהתאם לסמכותו.

במכתב צויין בנוסף כי "לא נעלמו מעיננו החששות העולים באשר לפגיעה האפשרית בחופש הביטוי שהוא זכות בסיסית וחשובה ביותר במשטר דמוקרטי, וכן האפקט המצנן שעלול להיגרם כתוצאה מהזמנת מנהלי בית הספר לשימוע. ואולם, לאחר בחינה ראשונית של התייחסות משרד החינוך, הן בפן הנומרטיבי והן בפן העובדתי, סברנו כי הסוגיות המשפטיות המורכבות והרגישות מצריכות המשך ליבון משותף מול משרד החינוך. בהתאם לכך הועברה למשרד החינוך בקשת המשנה ליועץ המשפטי לממשלה כי לא תתקבל לאחר השימוע החלטה בעניין עד להשלמת ליבון הנושא עימנו".

שי גליק מארגון זכויות האדם "בצלמו" מסר בתגובה כי "מצער מאוד שהיועמ"ש בוחר לגבות את הפרת החוק של מנהל בית הספר ולתמוך בבצלם. אציין שלמרות הבטחת היועמ"ש שהוא נותן מענה שווה לכלל הארגונים בחר היועמ"ש לא לענות עד כה לחמש פניותי בעניין. אולם לאגודה לזכויות האזרח בצלם ושותפיו היועמ"ש ענה עוד באותו היום והיום שוב . ליבו ודלתו של היועמ"ש תמיד פתוחה לארגני השמאל והוא אף משתתף בכנסים שלהם או שולח נציגים. היועמ"ש מזמן איננו מגן על החוק אלא על השמאל הקיצוני".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]