זעם מימין: "מוחים על הפגיעה בכבודו של הרב קנייבסקי" - 0404
זעם מימין: יונתן סינדל, פלאש 90

זעם מימין: "מוחים על הפגיעה בכבודו של הרב קנייבסקי"

עם פרסומו של המערכון הסאטירי העוסק ברב חיים קנייבסקי בתכנית "ארץ נהדרת", הוא עורר ביקורת קשה.

על החיקוי של מנהיג הציבור הליטאי אמר יו"ר מפלגת הציונות הדתית, בצלאל סמוטריץ': "‏אני מוחה על הפגיעה בכבודו של הרב חיים קנייבסקי שליט"א. אנשי הסאטירה לא מזלזלים רק ברב אלא בציבור מסורתי, דתי וחרדי אדיר שמעריץ את גדולי ישראל. הבוז שלכם מלמד בעיקר עליכם ועל עולם הערכים שלכם. בזמן המערכון הטפשי שלכם ר' חיים ילמד עוד כמה דפי גמרא, כל השאר, הרבה פחות חשוב".

גם במפלגת עוצמה יהודית הגיבו לחיקוי. מהמפלגה נמסר: "אנו מוחים על ביזוי גדולי ישראל. אחרי ביזוי התפילין וביזויו של מרן הרב עובדיה יוסף זצוק"ל לפני כשנתיים, בארץ נהדרת חוצים היום שוב את כל הקווים האדומים ומבזים את גדול ישראל הרב חיים קנייבסקי. החיקוי בא בהמשך להסתה ההולכת וגוברת נגד הציבור החרדי בתקשורת. מעניין מדוע חיקוי וביזוי של שופטי בג"ץ לא יהיה בתוכנית".

חברי הכנסת מטעם דגל התורה קיבלו הודעה בעניין, בה נכתב: "היו"ר הרב גפני ביקש למסור כי בבקשה לא להגיב ולהתייחס כלל לנושא של "ארץ נהדרת". לא החכי"ם ולא העוזרים. שיישרפו בגיהנום".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]