רה"מ לראשי הרשויות מהמגזר הערבי: "נביא בהקדם תקציב למיגור האלימות והפשיעה" - 0404
רה קובי גדעון, לע"מ

רה"מ לראשי הרשויות מהמגזר הערבי: "נביא בהקדם תקציב למיגור האלימות והפשיעה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום (שלישי) עם ראשי רשויות מהמגזר הערבי להמשך הדיון בהצעת המחליטים שתובא לאישור הממשלה בנושא מיגור האלימות והפשיעה בחברה הערבית.

בפגישה, בה נכחו ראשי ישובים בדואים, השתתפו גם השר לביטחון פנים אמיר אוחנה, ראש סגל רה"מ אשר חיון, מנכ"ל משרד רה"מ בפועל צחי ברוורמן, המפכ"ל רנ"צ יעקב שבתאי, יו"ר השלטון המקומי חיים ביבס, ראש עיריית דימונה בני ביטון ובכירים נוספים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו: ״אנחנו נביא החלטת ממשלה בהקדם. המטרה היא להביא תקציב ייחודי עכשיו, להתחיל את הפעולה, לא לחכות. יש למנות פרויקטור שירכז את כל הפעולה, לא רק המשטרתית אלא את כלל הפעולות שאנחנו רוצים לעשות כדי לממש את התכנית שלנו.

אנחנו פועלים כדי לעגן את המערכה העצומה נגד הפשיעה והאלימות ביישובים הערביים שיתפשטו במהרה ליישובים היהודיים. אני לא יכול לקבל את זה. איני אומר זאת מן השפה אל החוץ.

הטלתי את המשימה על שר הבט"פ ועל המפכ"ל החדש, שנרתם לזה ואתם רואים את השינויים כבר בביצוע. אבל זה לא מספיק.

אני רוצה כוחות מיוחדים, כוחות משימה. אנחנו יכולים לעשות את זה כי יש לנו טכנולוגיות שלא היו קיימות במקומות אחרים. יש לנו טכנולוגיות שחיסלו את הפשע המאורגן במגזר היהודי ובמידה מלאה חיסלו את הטרור הפנימי.

אלה האמצעים שיש לנו. מדינה מודרנית שהיא מתגייסת לדבר הזה יש לה כוחות עצומים. הכוחות הללו יותר חזקים מהארגונים האלה ויותר חזקים מהפשיעה הקטנה שאנחנו צריכים לדכא אותה באמצעים אחרים״.

ראשי הרשויות שהשתתפו בדיון: ראש המועצה המקומית טוב-זנגרייה ויסאם פאיז עומר, ראש המועצה המקומית ערערה נאיף אבו עראר, ראש המועצה המקומית תל-שבע עומר אבו רקייק, ראש המועצה האזורית בוסתאן אל מרג' עבד אל כרים זועבי, ראש המועצה האזורית אל בטוף עאהד רחאל, ראש המועצה המקומית זרזיר אמיר מזאריב, ראש המועצה המקומית בסמת טבעון ראאיד זבידאת, ראש עיריית רהט פאיז אבו סהיבאן, ראש המועצה האזורית אל קסום סלאמה אל אטרש וראש המועצה המקומית כסייפה עבד אל עזיז נסאסרה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]