התושב חשף: יש מצלמת דרך ברכב הימ"ר שנגח את אהוביה סנדק ז"ל למותו - 0404
צילום: חוננו

התושב חשף: יש מצלמת דרך ברכב הימ"ר שנגח את אהוביה סנדק ז"ל למותו

עו"ד נתי רום מארגון חוננו, פגש לפני זמו קצר בתחנת המשטרה בימ"ר ש"י את תושב השומרון שנעצר הבוקר בצומת תפוח. עו"ד רום שמע מהתושב את מה שקרה הבוקר בצומת, והעניק לו סיוע משפטי.

ע"פ הדברים שמסר התושב לעו"ד רום, לאחר שהבלשים, שחלקם הם החשודים בהרג הנער סנדק ז"ל, מסרו לו את הצו המנהלי, הוא זיהה כי ברכבם, רכב הטויוטה בו בוצעה הנגיחה של רכבו של סנדק ז"ל, ישנה מצלמת רכב המתעדת את הדרך וזאת בניגוד לטענת המשטרה שברכב אין מצלמת רכב. התושב החל לתעד את רכבם ולמחות לעברם על כך שהם הרגו לו חבר, בתגובה לדברים איש השב"כ שנכח במקום הורה לשוטרים לעצור אותו.

עו"ד נתי רום: "אני יוצא כרגע מייעוץ למרשי כאן בימ"ר ש"י, בחור בן 26 שנסע לעבודתו בבוקר בצומת תפוח ונעצר ע"י כוח של ימ"ר ש"י ורכז שב"כ, אותו רכז ששלח לו הודעה, סוג של איום אם הוא לא יתנהג יפה ויפסיק את המחאה הוא ישלם על כך, הגיע אליו ואמר לו "הבטחתי ואקיים" והגיש לו צו מנהלי שאין לו שום ביקורת שיפוטית למעצר בית מלא לחודשיים.

ברגע זה מרשי מזהה רכב טויוטה אוונסיס באותו צבע של הרכב בתאונה של אהוביה ז"ל עם מצלמת רכב בפנים והיה לו חשוב מאוד לתעד את זה, כי הוא בעצם רואה שיש מצלמות דרך למרות שמשטרת ישראל הצהירה שאין, והרכב עם מצלמת דרך. לאחר שמשחררים אותו הוא נוסע לכיוון הרכב ומצלם את הרכב הזה וכמובן מטיח גם בשוטרים את מעורבותם. מדובר בשוטרים שחשודים באירוע של אהוביה ז"ל.

לצערנו הוא נמצא כאן עצור בחשד לאיומים. העובדה שאותם שוטרים שחשודים בהרג הטראגי של אהוביה, נמצאים כאן, מגיעים אליו ועוצרים אותו, והעובדה שרכז שב"כ ששלח סוג של איום לפני שלושה שבועות בסמס לבחור הזה ואומר "הבטחתי ואקיים", היא שבירת אמון קשה מאוד. אי אפשר להתנהל כאן כך במדינה דמוקרטית ואני מקווה מאוד שהחשוד ישוחרר. הוא כמובן איננו מעוניין לשתף פעולה עם אותם שוטרים שחשודים והוא מבקש לומר את דברו בבית משפט או ביחידה אחרת." 

נזכיר כי הבוקר, התושב, נשוי ואב לתינוק, נעצר בעת שהיה בנסיעה בצומת תפוח. עדים למעצר סיפרו כי "הבלשים הצמידו את התושב לגדר כמו מחבל. אני תיעדתי את זה והם דרשו ממני למחוק את הצילומים. מחקתי כי לא ידעתי שמותר ע"פ חוק לצלם אותם. הם לא נתנו לו לתעד אותם. הורידו לו את היד בכח שלא יצלם", הבלשים מסרו לתושב, צו מנהלי, החתום בידי אלוף פיקוד שומרון, המורה לו לשהות במעצר בית מנהלי למספר חודשים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]