השר אדלשטיין: "רק 34% מצוותי ההוראה התחסנו - אין לנו יכולת לחייב את המורים להתחסן" - 0404
השר אדלשטיין: לע"מ

השר אדלשטיין: "רק 34% מצוותי ההוראה התחסנו – אין לנו יכולת לחייב את המורים להתחסן"

שר הבריאות, יולי אדלשטיין, אמר היום (שלישי) במהלך דיון בוועדת החוקה כי 34% מצוותי ההוראה בלבד התחסנו עד כה אדלשטיין הסביר כי. אין לנו יכולת לחייב את המורים להתחסן.

השר אדלשטיין: "מצד אחד אנחנו גאים בנתוני ההתחסנות הגבוהים. מעל 80 אחוז של האוכלוסייה בסיכון התחסנו. אבל לא נרגענו עד שהאחוזים יעלו עוד. לכן ההנחיה החד משמעית שלי היא לא לרוץ אחרי המספר הכללי אלא לדאוג להעלות את המספרים של בני 60 פלוס. בנוסף, כ 60 אחוז ממרותקי הבית חוסנו. יש בעיות לוגיסטיות ומנסים להגיע למספרים אופטימליים גם שם.

אני חייב לומר – אם אתם זוכרים גם בוועדה הזאת עלה העניין של חיסון הצוותים החינוכיים עד כדי התניה שאם לא – לא נאשר דברים אחרים. בינתיים אני לא איש בשורות בנושא. החיסון נמשך הרבה זמן ואנחנו באחוזים מאוד נמוכים. אולי זה גם בגלל פייק ניוז שמפיצים שאסור לנשים צעירות להתחסן למרות שאיגוד רופאי הנשים הוציא מכתב למה זה לא נכון. אבל זה נתון מאוד מדאיג. יש לכך השפעה גם לבידודים, כשנפתח את מערכת החינוך. חבל מאוד שכך.

יש כ 200,000 איש שיכולים להתחסן על פי ההגדרה של צוותים חינוכיים. הנתון הארצי הוא 34 אחוז מצוותי ההוראה מחוסנים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]