בלש הימ"ר החשוד בגרימת מות אהוביה סנדק - מסר צו מנהלי לתושב השומרון ועצר אותו - 0404
בלש הימ

בלש הימ"ר החשוד בגרימת מות אהוביה סנדק – מסר צו מנהלי לתושב השומרון ועצר אותו

ההפגנות על מותו של הנער אהוביה סנדק ז"ל נמשכות ברצף מזה למעלה מחודש, מאז נהרג הנער בתום מרדף משטרתי של שוטרי ימ"ר ש"י אחרי נערים יהודים בבנימין. חלק מהמפגינים קיבלו הודעות אזהרה מהמשטרה והשב"כ לבל ישתתפו בהפגנות, כזכור פעולה חוקית ולגיטימית במדינה דמוקרטית – אחרת יבולע להם. כעת נראה כי במשטרה החליטו להוציא את האיומים לפועל ולעצור פעילים במחאה.

תושב השומרון, כבן 25, נשוי ואב לתינוק, שנסע בצומת תפוח, נעצר בידי בלשים מימ"ר ש"י ונמסר לו צו מנהלי. הבלש שחשוד גרימת מותו של אהוביה סנדק ז"ל, זה שככל הנראה נהג ברכב שנגח את רכבם של הנערים לגרם לכאורה להתהפכותו ולמותו של הנער – השתתף במעצר. התושב אויים ע"י איש שב"כ לפני מספר שבועות בעקבות השתתפותו בהפגנות על מותו של אהוביה.

עדים למעצר סיפרו כי "הבלשים הצמידו את התושב לגדר כמו מחבל. אני תיעדתי את זה והם דרשו ממני למחוק את הצילומים. מחקתי כי לא ידעתי שמותר ע"פ חוק לצלם אותם. הם לא נתנו לו לתעד אותם. הורידו לו את היד בכח שלא יצלם".

הצו המנהלי אשר חתום בידי אלוף פיקוד מרכז, מחייב את התושב לשהות במעצר בית מנהלי מלא ל-3 חודשים.

נציין כי התושב אויים לפני מספר שבועות בידי איש שב"כ וזאת בשל השתתפותו בהפגנות המחאה על מותו של הנער אהוביה סנדק ז"ל. בהודעות שנשלחו לו מהמחלקה היהודית בשב"כ נכתב: "לטובתך ולטובת משפחתך השמר והזהר". 

עו"ד נתי רום מארגון חוננו, עושה דרכו לתחנת המשטרה בימ"ר ש"י לסייע לעצור.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]