השר אמסלם נגד מנדלבליט: "אזכיר לך - הסמכות היא אצלי" - 0404
השר אמסלם נגד מנדלבליט: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

השר אמסלם נגד מנדלבליט: "אזכיר לך – הסמכות היא אצלי"

שר הדיגיטל הלאומי, ח"כ דודי אמסלם, שלח הבוקר (ראשון) מכתב חריף ליועמ"ש אביחי מנדלבליט, כתגובה למכתבו לשר בנוגע להפעלת סמכויות ברשות החברות.

השר אמסלם הטיח במנדלבליט: "בניגוד לנאמר במכתבך, אין לי כל כוונה לפגוע או לחבל בפעילות החברות הממשלתיות השונות, ההיפך הוא הנכון. התערבותך והוראותיך המתחכמות והמטעות, בניגוד לכל חוק והגיון משפטי, הם שכרגע מחבלים בפעילות החברות הממשלתיות. אתה מונע ממני, כשר הנבחר, לבצע את תפקידי ולמנות בחברות הממשלתיות דירקטורים שבאמת ובתמים יתנו ייצוג הולם לציבור בישראל, למגוון העדות, המגזרים, הישובים והמקצועות השונים.

אתה ממשיך לכפות עלי נבחרת דירקטורים אליטיסטית, לא מייצגת, לא מאוזנת ולא מתאימה. הופך את היוצרות וחי בעולם בו הפקידות והיועמ"שים, במקום לעשות את תפקידם ולייעץ, הופכים לקובעי המדיניות בפועל.

אני דוחה בכל תוקף את הניסיונות שלך ושל המשנה שלך הגב' זילבר הנכבדה, לייצר לחוק נספחים ותוספות פרי פרשנותכם המסולפת וחסרת תום הלב. התנהלותכם זו מוכיחה מעל לכל ספק כי מדובר בגחמות אישיות, שהינן לא פחות מהטעיה מכוונת, תוך ניסיון לכפות מדיניות שהינה חריגה מגבולות גזרת הייעוץ המשפטי, תוך סילוף החוק בצורה בוטה וגסה. יש לי תחושה שמוטיבציות היתר לפגוע בסמכויותיי ולהצר את צעדיי כשר בממשלה שקיבל את המנדט מאזרחי ישראל לבצע את תפקידי, נובעת מהביקורת העניינית שאני מעלה ביחס לנושאים רבים ומגוונים בהם אתה פועל בניגוד לחוק.

לסיכומו של עניין, לא ניתן להימנע מן התחושה הקשה כי השקפת עולמך מייצרת עולם ערכים הפוך בו: "בעל הסמכות לא נושא באחריות ובעל האחריות משולל סמכות". אזכיר לך כיצד ואיך זה עובד, או אמור לעבוד – כשר הממונה על רשות החברות הממשלתיות הסמכות היא אצלי, וכל האחריות היא עלי".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]