אוחנה בטקס מינוי פרי לנציבת שב"ס: "אין לי ספק כי תעשי חיל למען ביטחון המדינה" - 0404
אוחנה בטקס מינוי פרי לנציבת שב דוברות שב"ס

אוחנה בטקס מינוי פרי לנציבת שב"ס: "אין לי ספק כי תעשי חיל למען ביטחון המדינה"

רב־גונדר קטי פרי מונתה היום (ראשון) לתפקיד נציבת בתי הסוהר ה-18 של שירות בתי הסוהר, זאת לאחר שנבחרה ע"י שר הבט"פ אמיר אוחנה לתפקיד ובתום השלמת הליך המינוי והאישור ע"י ממשלת ישראל.

בטקס מצומצם שהתקיים לפני זמן קצר במשרד לביטחון הפנים במעמד השר לביטחון הפנים ובני משפחתה של הנציבה הנכנסת, הוענקו דרגות רב־גונדר לקטי פרי. בכך מונתה רב גונדר קטי פריי באופן רשמי לתפקיד נציבת בתי הסוהר ותעמוד בראש ארגון הכליאה הלאומי של מדינת ישראל במהלך השנים הקרובות.

מדברי השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה: "לאחר למעלה משנתיים בהן לשירות בתי הסוהר לא הייתה מפקדת במשרה מלאה – היום שב"ס יחל לפעול רשמית תחת פיקודך. שירות בתי הסוהר הוא אחד מאדני היסוד של חברה שומרת חוק וסדר. השימוש בבתי הסוהר, ככלי הרתעתי, ענישתי ועם זאת גם שיקומי – הוא אבן דרך של חברה חפצת חיים. לפני למעלה משלושים שנה, בזמן האינתיפאדה הראשונה, התגייסת לשירות בתי הסוהר, ומאז כיהנת בשורה של תפקידי פיקוד, מודיעין ומטה – ושמרת על ערכים אלו כשראית לנגד עיניך את פקודייך, הכלואים שתחת אחריותך ואת ביטחון מדינת ישראל.

תמיד זכית להערכה רבה מצד מפקדייך ופקודייך, לצד כבוד מאוכלוסיית האסירים עליהם היית אמונה. בחרתי בך לתפקיד קטי, כי את האדם הנכון להוביל את ארגון הכליאה הלאומי של מדינת ישראל בשל הדוגמה האישית שהפגנת לאורך כל השירות שלך, הנסיון שצברת והגישה החדשנית שהבאת עמך לכל תפקיד בו כיהנת.

אני רואה בך את האדם הנכון להצעיד את שירות בתי הסוהר לעבר העתיד, לאזן נכונה בין האינטרסים השונים המתנגשים לעיתים – רצונה של החברה להיפרע ממי שפשע כלפיה ולגבות ממנו מחיר מחד, והשאיפה לשקם ולצמצם את שיעורי המועדות – הרצידיביזם – מאידך. שאיפה זו דורשת הרבה מעבר לרק לכלוא את האדם מאחורי סורג ובריח ולספק את צרכיו הבסיסיים ביותר.

את אות ומופת לאמונתי כי השאיפה צריכה להיות שבראשות הארגונים הביטחוניים עליהם אני מופקד, יעמוד אדם שצמח בהם ומכיר היטב את האתגרים, את היתרונות ונקודות הכח, כמו גם את המגרעות ואת הדברים הדורשים תיקון. בשם אזרחי ישראל ובשם ממשלת ישראל, שלוחה לך ברכת דרך צלחה. המשיכי לפעול למען ביטחון המדינה בדרכך הייחודית והטובה, ואין לי ספק כי תעשי חיל למען ביטחון המדינה, אזרחיה ואלו המופקדים תחתייך".

מדברי רב גונדר קטי פרי, נציבת בתי הסוהר: "אני נכנסת לתפקיד נציבת בתי הסוהר ומתחייבת בזאת: אני כאן כדי להצעיד את הארגון החשוב הזה להישגים, הן בתחומי הבטחון הלאומי והן בתחומי החברה.

שנותיי כמפקדת בתי סוהר, בתפקידי מטה בתחומי האסיר, הבטחון והמודיעין, ולבסוף היותי מפקדת מחוז, איפשרו לי לגבש את תפיסת עולמי באשר לניהול מערכת הכליאה על כל רבדיה.

סוהרות היא מקצוע ייחודי המציב אתגרים רבים ומגוונים, לא אחת כרוכה עבודת הסוהר בסכנה של ממש. אתגרים אלו מחייבים אותנו לקבוע מדיניות ברורה ואת קווי הפעולה המרכזיים בעת הזו.
שב"ס הינו שותף פעיל במערכה הלאומית ללוחמה בפשיעה, סוגיה הנוגעת בלב האינטרס הציבורי והחברתי של מדינת ישראל.

המאבק בפשיעה לסוגיה דורש מאיתנו הצבת יעדים ברורים תוך שיתוף פעולה עם גופי בטחון מקבילים, שדרוג יכולות מבצעיות ומודיעיניות בתוך הכלא, גיבוש מדיניות אקטיבית למניעת מחוללי פשיעה והגברת ההרתעה.

בהתמודדות אל מול האסירים הביטחוניים נדרשת מדיניות נחושה וראייה אסטרטגית רחבה מתוך הבנת מקומנו ותפקידנו כזרוע ביצועית ביטחונית נוספת בהתמודדות עם איומי הפח"ע והטרור.
הסוהרים עומדים בחזית ונדרשים למגר את הסיכון הנשקף מאלו שפגעו באזרחי ישראל וניסו לערער את עצם קיום המדינה.

לצד זאת, המדינה מפקידה בידינו את הטיפול באסירים שחירותם נשללה. אחד מעקרונות העבודה שלי הינו עמידה על זכויותיהם הבסיסיות של האסירים והעצורים תוך דאגה ושמירה על כבודם ותנאי מחייה נאותים.

על מנת לעשות זאת עלינו לאמץ ולחבק חדשנות טכנולוגית ופתרונות מתקדמים שיצעידו את הארגון ויהוו מכפיל כוח בניהול שגרת היום ובהתמודדות למול איומי ההווה והעתיד.

כארגון של אנשים, לפתחינו משימה חיונית לא פחות, מימוש האינטרס הלאומי בצמצום רמת הרצידיביזם, הרחקת אוכלוסיות מוחלשות ממעגלי פשיעה ואלימות, פיתוח מערכי חלופות כליאה כתחליף למאסר בפועל וחתירה לשילובם של אסירים משוחררים בחברה נורמטיבית.

החזון החברתי, ימוקם גבוה בסולם העדיפות הארגוני בראשותי. לשב"ס כלים רבים להגשים חזון זה: מערכי חינוך והשכלה, תכניות טיפול מגוונות ומסגרות תעסוקה יצרנית. אני מתחייבת להמשיך ולפתח מערכים אלו שהינם גשר לשילובם של אסירים ברי שיקום בחברה. בכוונתי לקדם ולרתום את גופי הרווחה והשיקום במדינה למאמץ זה. יחד נעסוק בעשייה ביטחונית, שיקומית וערכית".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]