וועדת הבחירות אסרה על חולדאי להשתמש בדף הפייסבוק על שמו לטובת קידום מפלגתו - 0404
וועדת הבחירות אסרה על חולדאי להשתמש בדף הפייסבוק על שמו לטובת קידום מפלגתו מרים אלסטר, פלאש 90

וועדת הבחירות אסרה על חולדאי להשתמש בדף הפייסבוק על שמו לטובת קידום מפלגתו

וועדת הבחירות המרכזית לכנסת אסרה היום (ראשון) באופן רשמי על יו"ר מפלגת "הישראלים" רון חולדאי להשתמש בדף הפייסבוק על שמו, לטובת קידום מפלגתו.

בהחלטה נכתב: "בהתאם לתכליות האיסור, השימוש במשאבי העירייה מוביל לסיווג עמוד הפייסבוק ורשימת עוקביו ואוהדיו בתור נכס ציבורי לצורך חוק דרכי תעמולה. תוכן העמוד תומך בתוצאה זו. אין להשתמש בעמוד וברשימה בקשר עם תעמולת בחירות.

התוצאה היא שאסור לחולדאי ולמפלגתו (המשיבה 2 או מפלגת "הישראלים") להשתמש בעמוד מושא הבקשה לצורכי תעמולת הבחירות לכנסת. ניתן בזאת צו שמורה להימנע משימוש בעמוד פייסבוק זה לצורך תעמולת בחירות. העתירה מתקבלת במובן זה. כמובן, חולדאי רשאי לפתוח עמוד פייסבוק חדש לטובת מפלגתו (או לטובת מועמדותו שלו).

הוא רשאי לבקש מהעירייה לציין – ללא תעמולה – בעמוד הקיים כי פתח עמוד חדש, ולהפנות לשם את אלו שירצו לעקוב אחריו. המשיבים 1–2 יישאו בהוצאות העותר בסך 5,000 ש"ח, והמשיבה 3 תישא בהוצאותיו בסך 2,000 ש"ח".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]