סיקר את פעילות המשטרה בבני ברק והותקף: "הראתי להם תעודת עיתונאי ואמרו שזה לא מעניין אותם" | צפו - 0404

סיקר את פעילות המשטרה בבני ברק והותקף: "הראתי להם תעודת עיתונאי ואמרו שזה לא מעניין אותם" | צפו

איתמר כהן, כתב "חדשות כל העולם" שסיקר את פעילות המשטרה בבני ברק, הוכה אמש קשות על ידי שוטרים ונפגע בפניו במהלך סיקור פעילות המשטרה בבני ברק. לדבריו, ארבעה שוטרים תקפו אותו ללא סיבה. "קיבלתי אגרופים לעין ולראש, קיבלתי חתך עמוק ליד עין ימין. הראיתי להם תעודת עיתונאי ואמרו לי שזה לא מעניין אותם". 

בעקבות האירוע, פנתה היום (שישי) מועצת העיתונות למפכ"ל המשטרה בדרישה להטמיע בשורות המשטרה את החובה שלא לפגוע בעיתונאי ובצלם עיתונות בעת מילוי תפקידו גם במהלך סיקור הפגנות ברחוב החרדי ובכל רחוב ברחבי המדינה, ולאחר שהציג תעודת עיתונאי.

מועצת העיתונות: "זכותו וחובתו של כל עיתונאי וצלם עיתונות להביא לציבור הרחב תמונת מצב כמות שהוא גם מזירות של עימות קשה ואפילו אם התיעוד אינו מחמיא למשטרה. זכותו להגיע למקום האירוע – לתעד ולצלם ללא פגיעה או החרמת חומרי התיעוד.

אנו קוראים למפכ"ל המשטרה יעקב שבתאי להורות על כיבוד זכות זאת והמסר הישיר והדחוף שלו מתבקש בימים אלה של מתח גובר ברחובות ישראל". 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]