בג"ץ הוציא צו ביניים המונע את הריסת בית המחבל שרצח את אסתר הורגן - 0404
בג באדיבות המשפחה

בג"ץ הוציא צו ביניים המונע את הריסת בית המחבל שרצח את אסתר הורגן

שופטת בית המשפט העליון, דפנה ברק ארז, הוציאה היום (חמישי) צו ביניים למניעת הרס בית המחבל שרצח את אסתר הורגן הי"ד שתוכנן להלילה. השופטת קבעה כי לא תתבצע הריסה של הבית עד לקבלת החלטה אחרת בעניין.

דפנה ברק ארז, שמנעה את הריסת בית המחבל, עצרה לאחרונה גם את הרס ביתו של המחבל שרצח את הלוחם עמית בן יגאל.

תנועת "אם תרצו" מסרה בתגובה לצו המניעה כי "מדינת ישראל חייבת לאמץ מדיניות מלחמה בטרור המושתת על הרתעה אפקטיבית. על מחבל פוטנציאלי לקחת בחשבון כי בעקבות המעשה, ביתו ייהרס עד היסוד, משפחתו הגרעינית תגורש לעזה ונכסיה יולאמו. צעדים אלו חייבים להינקט נגד מחבלים ויפה שעה אחת קודם. החלטת הביניים של בג"ץ מחבלת שוב במאמץ ישראל במלחמה בטרור. הגיע הזמן שהטרור המשפטי ייפסק גם הוא".

מיכאל ליטווק מארגון בצלמו, המייצג את משפחה של אסתר הורגן הי"ד, מסר: "שוב ושוב בג"ץ פוגע במלחמה בטרור. כל עיכוב בהרס בית המחבל משמעותה הינה אחת: פרס לטרור והזמנת הרצח הבא. נפעל להעביר חוק בכנסת הבאה שיוציא מבג"ץ את האפשרות להתערב בהחלטות ביטחוניות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]